Հայաստանի կառավարությունը հունիսի 2-ի նիստին «Թայգր Գրուպ» ՍՊԸ ավելացված արժեքի հարկի վճարման ժամկետը 3 տարով հետաձգելու որոշում է ընդունել:
Ընկերությունը պատրաստվում է 11.4 մլրդ դրամի (շուրջ $23.8 մլն) ներդրումներ կատարել մարզաառողջարանային կենտրոնի կառուցման ծրագիր իրականացնելու նպատակով:
Էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանը հայտարարել է, որ համալիրն ամենամեծն է լինելու տարածաշրջանում, գրում է Arka-ն:
3.1 մլրդ դրամը (մոտ $6.5 մլն) կուղղվի տարատեսակ սարքավորումների, այդ թվում՝ մարզասարքերի ձեռքբերմանը:
Ներդրումային ծրագրի իրագործման արդյունքում կստեղծվի մոտ 280 աշխատատեղ: Միջին աշխատավարձը 2016-2018 թվականներին 100 հազար դրամ կկազմի:

2 Июнь 2016 - 14:33 AMT
Инвестиции в строительство в Армении самого крупного регионального спортивно-оздоровительного комплекса составят 11,4 млрд драмов ($23,8 млн). Об этом сказал в ходе заседания правительства министр экономики Арцвик Минасян.
Как отметил министр, из общей суммы инвестиций 3,1 млрд драмов будет направлено на покупку современного оборудования, передает АРКА.
«Планируется строительство Центра семейного отдыха, который не будет иметь аналогов в Армении», – сказал Минасян.
При этом он отметил, что в рамках инвестиционной программы планируется открытие 280 новых рабочих мест со средней зарплатой в 100 тысяч драмов. ($1 – 477,99 драма).
Правительство Армении на заседании 2 июня предоставило отсрочку на три года по выплате НДС на импорт оборудования компании ООО «Тайгр груп», которая построит самый крупный региональный спортивно-оздоровительный комплекс в Армении.