Վրաց գործարար, Վրաստանի խոշորագույն Fortuna ռադիոհոլդինգի համասեփականատեր Զուրաբ Չիգոգիձեն գնել է «Միմինո» ֆիլմի շարունակության նկարահանման իրավունքը և առաջիկայում մտադիր է սկսել նկարահանումները:
«Մենք գնել ենք «Միմինոյի» շարունակությունը նկարահանելու իրավունքը, այն կկոչվի «Թռիչքը շարունակվում է»: Շուտով մենք մտադիր ենք սկսել նկարահանումները»,-ասել է Չիգոգիձեն: Ենթադրվում է, որ ֆիլմը էկրան կբարձրանա 2017-ին, այժմ որոնում են ռեժիսորին: Որևէ մանրամասներ նա չի նշել, ասելով, թե նախագիծը դեռ սկզբնական փուլում է, հայտնում է «Գրուզիա Օնլայնը»:
Ըստ Չիգոգիձեի, իրավունքը գնել են «Մոսֆիլմից», ինչպես նաև անհատ սեփականատերերից, ֆիլմի սցենարի հեղինակներ Գեորգի Դանելիայից, Ռևազ Գաբրիաձեից, Վիկտորիա Տոկարևայից: Ֆիլմի երաժշտության իրավունքը գնվել է կոմպոզիտոր Գեորգի Կանչելիայից:
Ավելի վաղ ռեժիսոր Գեորգի Դանելիան հայտարարել էր, որ չի նկարահանելու «Միմինոյի» շարունակությունը: «Առանց Ֆրունզիկի չի ստացվի»,-ասել էր նա:
«Խորհրդային տարիներին նկարահանված «Միմինոն» էկրաններ բարձրացավ 1977-ին: Ֆիլմի ռեժիսորն էր Գեորգի Դանելիան: Գլխավոր դերերում նկարահանվել են Վախթանգ Կիկաբիձեն, Ֆրունզե Մկրտչյանը, Ելենա Պրոկլովան և Եվգենի Լեոնովը:

Грузинский бизнесмен, совладелец крупнейшего в Грузии радиохолдинга Fortuna Зураб Чигогидзе выкупил права на съемки продолжения фильма «Мимино» и в ближайшее время намерен начать производство кинокартины.
«Мы выкупили права на съемки продолжения «Мимино» — Полет продолжается». В скором времени мы планируем начать съемки», — сообщил Чигогидзе. Предполагается, что фильм появится в следующем году, сейчас идет поиск режиссера. Каких-либо деталей проекта он не назвал, сославшись на то, что проект находится на начальной стадии разработки, передает Грузия-Online.
По словам Чигогидзе, права выкуплены у «Мосфильма», а также у персональных владельцев, авторов сценария фильма — Георгия Данелии, Реваза Габриадзе, Виктории Токаревой. Права на музыку из фильма выкуплены у композитора Георгия Канчели.
Ранее режиссер Георгий Данелия заявлял, что не будет снимать продолжение «Мимино».«Без Фрунзика не получится», – сказал он.
Советская комедия «Мимино» вышла на экраны в 1977 году. Фильм снял режиссер Георгий Данелия. Главные роли сыграли Вахтанг Кикабидзе, Фрунзик Мкртчян, Елена Проклова и Евгений Леонов.