«Յուվենտուսի» ղեկավարությունը կապ է հաստատել Դորտմունդի «Բորուսիայի» և Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ներկայացուցիչների հետ և առաջարկել է տարեկան 4 մլն եվրո: Միևնույն ժամանակ Մխիթարյանի գործակալ Մինո Ռայոլան միտված է ապահովելու տարեկան 6 մլն եվրոյի շեմը, հայտնում է Eurosport-ը Tuttosport-ի վրա հղումով:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» և «Տոտենհեմը» միացել է Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի համար պայքարին: Մի շարք ակումբներ՝ բրիտականակն «Արսենալն» ու «Չելսին», իտալական «Յուվենտուսը», պայքար են մղում նրան իրենց կազմում տեսնելու համար: «Բորուսիան» ևս փորձում է երկարացնել Հենրիխի հետ պայմանագիրը: Ըստ ԶԼՄ-ների, «Չելսին»՝ առաջարկել է ֆուտբոլիստի համար ավելի քան €60 մլն, «Արսենալը»` – մոտ $35 մլն ու տարեկան $ 7.5 մլն աշխատավարձ: Թուրինյան ակումն առաջարկում էր հայ ֆուտվոլիստի համար մոտ $35 մլն:
«Բորուսիան» որոշել է չվաճառել Մխիթարյանին, որի գործող պայմանագրի ժամկետը «մեղուների» հետ ավարտվում է 2017 թվականին, որի ավարտից հետո միայն Մխիթարյանը որոշում կկայացնի ապագայի մասին: Ըստ Ռայոլայի, Մխիթարյանը իմաստ չի տեսնում երկարացնելու պայմանագիրը:

Руководство «старой синьоры» вышло на связь с представителями полузащитника дортмундской «Боруссии» и сборной АрменииГенриха Мхитаряна и предложило футболисту 4 млн евро в год. В то же время агент футболиста Мино Райола хочет выбить клиенту зарплату в 6 млн евро в год, передает Eurosport со ссылкой на Tuttosport.
Ранее стало известно, что к борьбе за 27-летнего футболиста присоединились также «Манчестер Юнайтед» и «Тоттенхэм». За него ведут борьбу известные футбольные клубы «Челси», «Арсенал», а также, по некоторым данным, «Ювентус». По информации СМИ, «Челси» предлагал за футболиста свыше €60 млн, «Ювентус» – £24 млн (около $35 млн), «Арсенал» – около $32 млн, при недельной зарплате около 100 тыс фунтов, это более $7.5 млн в год.
У футболиста есть действующее соглашение с дортмундцами до 2017 года, которое он намерен отработать до конца, и только после этого принимать решение о своем будущем. По словам Райолы, Мхитарян не видит смысла продлевать соглашение в настоящий момент.