Հունիսի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը շարունակել է մնալ հանգիստ:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է հրաձգային զինատեսակներից, որոնք կրել են անկանոն բնույթ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը չեն պատասխանել հակառակորդի սադրիչ քայլերին և շարունակել են վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Հունիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում պահպանվել է հարաբերական անդորր:
Հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտել է հիմնականում հրաձգային զինատեսակներից` տեղ –տեղ կիրառելով նաև դիպուկահար հրացաններ:

В ночь на 7 июня на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана сохранялась относительно спокойная оперативная обстановка.
Азербайджан беспорядочно нарушал договоренность о режиме прекращения огня, в основном, применяя стрелковое оружие, передает пресс-служба АО НКР.
Передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики соблюдали договоренность о прекращении огня и продолжили уверенно нести боевое дежурство.
В ночь на 6 июня на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана сохранялась относительно спокойная оперативная обстановка. Азербайджан нарушал договоренность о режиме прекращения огня, в основном, применяя стрелковое оружие, местами используя снайперские винтовки, передает пресс-служба АО НКР.