Լոնդոնի «Արսենալը» հետաքրքրված է «Լեսթեր Սիթի» ակումբի կիսապաշտպան Ռիյադ Մահրեզի ծառայություններով, սակայն այս ամառ նախապատվությունը կտրվի Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի և Դորտմունդի «Բորուսիայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի հետ պայմանագիր կնքելուն: Այդ մասին հայտնում է «ESPN FC»-ն լոնդոնյան ակումբում իր աղբյուրի վրա հղումով:
Ըստ աղբյուրների, ալժիրցին արդեն փետրվարից հայտնվել էր «Արսենալի» ուշադրության կենտրոնում, սակայն Մխիթարյանն առաջինն է ակումբի ցանկալի ֆուտբոլիստների ցանկում:
«Յուվենտուսի» ղեկավարությունը կապ է հաստատել Դորտմունդի «Բորուսիայի» և Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի ներկայացուցիչների հետ և առաջարկել է տարեկան 4 մլն եվրո: Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» և «Տոտենհեմը» միացել է Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի համար պայքարին: Մի շարք ակումբներ՝ բրիտականակն «Արսենալն» ու «Չելսին», իտալական «Յուվենտուսը», պայքար են մղում նրան իրենց կազմում տեսնելու համար: «Բորուսիան» ևս փորձում է երկարացնել Հենրիխի հետ պայմանագիրը:
Ըստ ԶԼՄ-ների, «Չելսին»՝ առաջարկել է ֆուտբոլիստի համար ավելի քան €60 մլն, «Արսենալը»` – մոտ $35 մլն ու տարեկան $ 7.5 մլն աշխատավարձ: Թուրինյան ակումն առաջարկում էր հայ ֆուտվոլիստի համար մոտ $35 մլն: «Բորուսիան» որոշել է չվաճառել Մխիթարյանին, որի գործող պայմանագրի ժամկետը «մեղուների» հետ ավարտվում է 2017 թվականին, որի ավարտից հետո միայն Մխիթարյանը որոշում կկայացնի ապագայի մասին: Ըստ Ռայոլայի, Մխիթարյանը իմաստ չի տեսնում երկարացնելու պայմանագիրը:
Ընթերցեք նաև. «Յուվենտուսը» Մխիթարյանին տարեկան 4 մլն եվրո է առաջարկում. Ֆուտբոլիստն ավելին է ակնկալում

«Арсенал» заинтересованкрайнем полузащитнике «Лестер Сити» Рияде Махрезе, однако заключение контракта с полузащитником сборной Армении и дортмундской «Боруссии» Генрихом Мхитаряном является приоритетом на это лето. Об этом сообщаетESPN FC со ссылкой на источник в лондонском клубе.
Согласно источникам, «Арсенал» еще с февраля приглядывается к алжирцу, однако Мхитарян идет первым в списке желанных футболистов лондонского клуба.
Руководство «Ювентуса» вышло на связь с представителями Мхитаряна и предложило футболисту 4 млн евро в год.К борьбе за 27-летнего футболиста присоединились также «Манчестер Юнайтед» и «Тоттенхэм». За него ведут борьбу известный футбольный клуб «Челси», а также, по некоторым данным, «Ювентус». По информации СМИ, «Челси» предлагал за футболиста свыше €60 млн, «Ювентус» – £24 млн (около $35 млн).
Ранее стало известно, что «Арсенал» предлагал за Мхитаряна около $32 млн, при недельной зарплате около 100 тыс фунтов, это более $7.5 млн в год.
У футболиста есть действующее соглашение с дортмундцами до 2017 года, которое он намерен отработать до конца, и только после этого принимать решение о своем будущем. По словам агента футболиста Райолы, Мхитарян не видит смысла продлевать соглашение в настоящий момент.