McDonald's-ը Հայաստանում ռեստորաններ բացելու մտադրություն չունի: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին է հայտնել Եվրոպայում McDonald's ռեստորանների ցանցի հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Ջոնաթան Քոլսը:
Ավելի վաղ վրաց գործարար Թեմուր Չկոնիան «Sputnik-Արմենիա» -ին հայտարարել էր, որ հավանություն է ստացել Հայաստանում McDonald's բացելու համար: «Ստացել եմ McDonald's կորպորացիայի գլխամասային գրասենյակի համաձայնությունը` կապված Հայաստանում արագ սննդի ցանց բացելու հետ։ Մնացել է հարցը լուծել Հայաստանի կառավարության հետ։ Մենք 100 տոկոսով համոզված ենք, որ կբացենք McDonald's։ Դա միայն ժամանակի հարց է»,- ասել էր Չկոնիան:
«Մենք McDonald's-ում գնահատում և վերլուծում ենք տարբեր տնտեսական և զուգահեռ բիզնես-գործոնները նոր շուկայում կամ երկրում ռեստորաններ բացելու հարցը քննարկելիս: Այժմ մենք մտադիր չենք ռեստորաններ բացել Հայաստանում»,-հայտնել են McDonald’s-ից:
Հայաստանում McDonald’s արագ սննդի ռեստորանների ցանց բացելու մասին լուրեր բազմիցս են հայտնվել ԶԼՄ-ներում: Արագ սննդի համակարգը մեծ տարածում է ստացել Հայաստանում, որտեղ գործում են մի քանի նմանատիպ ցանցեր` Karas, KFC, Gyros:

8 Июнь 2016 - 09:57 AMT
У McDonald's нет никаких планов по открытию ресторанов в Армении. Об этом PanARMENIAN.Net сообщил ответственный по связям с общественностью сети ресторанов McDonald's в Европе Джонатан Колс.
Ранее грузинский предпринимательТемур Чкония заявил радиостанции Спутник-Армения, что получил разрешение на открытие McDonald's в Армении. «Я получил согласие от главного офиса корпорации McDonald's на открытие сети быстрого питания в Армении. Осталось решить вопрос с правительством Армении. Мы на 100% уверены, что откроем McDonald's. Это лишь вопрос времени», — сказал Чкония.
«В McDonald’s мы оцениваем и анализируем различные соответствующие экономические и бизнес-факторы при рассмотрении вопроса об открытии ресторана на новом рынке или в стране, где нет McDonald’s. В настоящее время у нас нет планов по открытию ресторанов в Армении»,- сообщили в McDonald’s.
Слухи об открытии ресторанов сети быстрого питания McDonald’s в Армении неоднократно появлялись в СМИ. Система быстрого питания пользуется большой популярностью в Армении, действует несколько сетей Karas, KFC, Gyros.