Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը ընկերական հանդիպումներ կունենա Իրանի բասկետբոլի մեծահասակների և երիտասարդական թիմերի հետ:
Նախապատրաստվելով Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությանը՝ բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը ուժերը կչափի Իրանի թիմի հետ: Խաղերը կկայանան հունիսի 24-ին և 25-ին, տեղեկացնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Նախկին «Միկա» մարզադահլիճում կայանալիք առաջին խաղը նախատեսված է հունիսի 24-ին ժամը 17:00-ին, որտեղ կմրցեն Հայաստանի երիտասարդական թիմը և Իրանի ազգային հավաքականը: Իսկ ժամը 19:00-ին կկայանա Հայաստանի հավաքական – Իրանի երիտասարդական հավաքական հանդիպումը:
Հունիս 25-ին՝ ժամը 15:00-ին կմրցեն Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը և Իրանի երիտասարդական հավաքականը: Ժամը 17:00-ին տեղի կունենա Հայաստանի ազգային հավաքական – Իրանի ազգային հավաքական խաղը:
Խաղերի մուտքն ազատ է:
2016-ին Հայաստանը բասկետբոլի Եվրոպական առաջնություններում ներկայացված կլինի միանգամից 4 հավաքականով, ինչը ռեկորդային ցուցանիշ է ՀՀ պատմության մեջ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեն:

21 Июнь 2016 - 14:10 AMT
Сборные Армении по баскетболу проведут товарищеские встречи с молодежной и взрослой командами Ирана.
В ходе подготовки к чемпионату малых стран Европы армянские сборные по баскетболу померятся силами с командами Ирана.
Игры состоятся 24 и 25 июня. Первая игра в спортзале «Мика», на которой встретятся молодежная сборная Армении и национальная сборная Ирана,состоится 24 июня в 17:00. В тот же день в 19:00 состоится встреча сборной Армении с молодежной сборной Ирана.
5 июня в 15:00 встретятся молодежные сборные Армении и Ирана, а в 17:00 – национальные сборные Армении и Ирана, передает пресс-служба НОК РА.
В 2016 году Армения будет представлена на чемпионатах Европы 4 сборными, что является рекордным показателем в истории нашего государства.