Հանրահայտ ջազ կատարող Շարոն Քլարկն առաջին անգամ համերգով հանդես կգա Հայաստանում, հայտնել է համերգի կազմակերպիչ Mezzo Production-ը։
Երգչուհին Հայաստանում հանդես է գալու Արամ Խաչատրյանի անվան համերգասրահում Արմեն Հյուսնունցի ղեկավարությամբ Պետական ջազ նվագախմբի հետ։
«Այս նախագծին աջակցել է ԱՄՆ դեսպանատունը և Հայաստանի ջազի ասոցիացիան», -ասել է Mezzo Production-ի ներկայացուցիչ Գայանե Պողոսյանը, գրում է Sputnik Արմենիան։
Բացի այդ` ջազի լեգենդը հուլիսի 3-ին վոկալի վարպետության դաս կանցկացնի երաժշտության, մասնավորապես ջազ երաժշտության բոլոր սիրահարների համար։
Քլարկի անունը հայտնի է ամբողջ աշխարհում. նա մշտապես շրջագայում է` ելույթ ունենալով հեղինակավոր համերգասրահներում և միջազգային մրցանակներ ստանալով։ Նա հաղթել է ոչ միայն Ամերիկայի ջազ մրցույթներում և փառատոներւմ, այլև Եվրոպայում։
Քլարկը, ով Berklee College of Music-ի շրջանավարտն է, նույն կերպ հմտորեն կատարում է ինչպես ջազ երաժշտություն, այնպես էլ բլյուզ, սոուլ և հոգևոր երաժշտություն։ Ինչպես ասում են ջազի քննադատները, նրա հիանալի կոնտրալտոն ի զորու է դյութել ցանկացած ունկնդրի։

Джазовая вокалистка Шарон Кларк впервые выступит с концертом в Армении. Об этом сообщили организаторы концерта Mezzo Production.
По их словам, певица приезжает в Армению впервые и будет выступать с Государственным джазовым оркестром под руководством Армена Уснунца в концертном зале имени Арама Хачатуряна.
«Этому проекту оказали содействие посольство США и Армянская ассоциация джаза», — сказала Гаяне Погосян.
Кроме того, легенда джаза 3 июля проведет мастер-классы по вокалу для всех любителей музыки, в частности, джаза, передает Sputnik-Армения.
Шарон Кларк является победительницей джазовых конкурсов и фестивалей в Америке и в Европе. Выпускница всемирно известного Berklee College of Music Кларк исполняет джаз, блюз, соул и религиозную музыку госпел.