Բասկետբոլի Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի փոքր երկրների խմբային փուլի երկրորդ տուրում համառ պայքարում 63:70 հաշվով զիջել է ամենատիտղոսակիր հավաքականին՝ Անդորրային, որն առաջնության գործող չեմպիոնն է:
Առաջին քառորդից հետո հայ բասկետբոլիստնեն առաջ էին մրցակցից 14:12 հաշվով: Երկրորդ քառորդն ավարտվեց՝ 31:30 հօգուտ Հայաստանի ընտրանու: Երրորդ քառորդում Հայաստանի թիմը 53:55 հաշվով զիջեց անդորացիներին, տեղեկացնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեի մամուլի ծառայությունը:
Հունիսի 30-ին ժամը 14:45-ին Հայաստանի հավաքականը կխաղա Ուելսի ընտրանու հետ: Հանդիպման ուղիղ հեռարձակմանը կարող եք հետևել «Առաջին ալիք»-ի ուղիղ եփերում, ինչպես նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքում:
Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը հաղթանակով է մեկնարկել Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունում` գերազանցելով Մոլդովայի թիմին: Այդխաղում Հայաստանի հավաքականի կազմում ամենաարդյունավետը կրկին Անդրե Սպայթ Մկրտչյանն էր` 24 միավոր:

Сборная Армении по баскетболу во втором матче группового этапа чемпионата Европы среди малых стран со счетом 63:70 уступила действующему чемпиону первенства – сборной Андорры.
После первой четверти армянские баскетболисты опережали соперника со счетом 14:12. Вторая четверть завершилась со счетом 31:30 в пользу сборной Армении. А уже в третьей четверти команда уступила Андорре со счетом 53:55, сообщает пресс-служба НОК РА.
Самым результативным игроком сборной признан Андре Спайт Мкртчян, принесший команде 24 очка.
30 июля в 14:45 по ереванскому времени сборная Армении сыграет со сборной Уэльса.
Сборная Армении по баскетболу стартовала с победы на чемпионате малых стран Европы, одержав победу над командой Молдовы.В игре против Молдовы в составе сборной Армении самым результативным признан Андре Спайт Мкртчян – 24 очка.