Հայաստանի Հանրապետության փոստային կապի ազգային օպերատոր ՀայՓոստը և աշխարհում մեծությամբ երրորդ դրամական փոխանցումների համակարգը՝ RIA Money Transfer-ը, հայտարարում են համատեղ արշավի վերաբերյալ:
ՀայՓոստի հաճախորդները հնարավորություն կունենան եվրոյով և ԱՄՆ դոլարով փոխանցումներ իրականացնել դեպի Ռուսաստան, Մոլդովա, Վրաստան, Ղազախստան և Ուկրաինա: Այս արշավի շրջանակներում ՀայՓոստի մոտ 700 առցանց փոստային բաժանմունքներից դեպի նշված երկրներ փոխանցումները կիրականացվեն 1% միջնորդավճարով:
Բացի այդ «Ռիա» համակարգով փոխանցում իրականացրած կամ ստացած ցանկացած հաճախորդ հնարավորություն կունենա մասնակցել ամեն ամիս իրականացվող խաղարկությանը, որի ընթացքում պատահականության սկզբունքով խաղարկվելու է 100 ԱՄՆ դոլար, ասվում է ՀայՓոստի մամուլի հաղորդագրության մեջ:
Արշավն իրականացվելու է 2016թ. հուլիսի 1-ից մինչև տարեվերջ:
Ria Money Transfer համակարգը հաճախորդներին թույլ է տալիս արտասահմանում գտնվող բարեկամներից և ընկերներից փոխանցումներ ստանալ մի քանի րոպեի ընթացքում: ՀայՓոստի հաճախորդները կարող են նաև գումարներ ուղարկել «Ռիա»-ի համաշխարհային ամբողջ ցանցով, որն ընդգրկում է 150 երկիր, ավելի քան 310 000 սպասարկման կետ

HayPost, the National Operator of Postal Communication of Armenia, and the third largest money transfer system in the world RIA Money Transfer announced a joint campaign Friday, July 1.
The customers of HayPost will get a chance to make money transfers in euros and U.S. dollars to Russia, Moldova, Georgia, Kazakhstan and Ukraine. In the framework of the campaign, transfers to the abovementioned countries from about 700 online Post Offices of HayPost will be made for a commission of 1%.
Besides, any customer sending or receiving money via the RIA system will have the opportunity to take part in a draw of $100 raffled every month.
The campaign kicks off on July 1, set to run through the end of the year.
Ria Money Transfer system lets customers receive money transfers from abroad within few minutes. The customers of HayPost can also transfer money through RIA’s global network, including over 310 000 locations in 150 countries.