PicsArt-ը, լինելով առաջին հայկական բջջային ստարտափը, 2011 թվականից ի վեր հասել է 300 ﬕլիոն ներբեռնման: Հավելվածը լոկալիզացվել է ավելի քան 20 լեզվով, ներառյալ հայերենը: Չմոռանալով արմատների մասին, այս տարի՝ 2016-ին, PicsArt ֆոտոխմբագիրը կդառնա Վարդավառի տոնակատարության ﬕ մասը և կօգնի կիսել բոլոր գեղեցիկ պահերն աշխարհի հետ:
Վարդավառը Հայաստանի աﬔնասիրված տոներից է: Երեխաներն ու ﬔծահասակները սիրումեն ջրել ﬕմյանց և զովանալ ամռան տապին ինչպես մայրաքաղաքում, այնպես էլգյուղում: Չնայած հեթանոսական արմանատերին, Վարդավառը դարձել է հայկական ավանդույթների անբաժանելի ﬕ մասը:
Հավելվածի նպատակն է տոնըդարձնել էլ ավելի տարբերվող և հետաքրքիր: Այս օրերին, երբ հայ երիտասարդությունն անհամբեր սպասում է Վարդավառին, նրանք կարող են կիսվել իրենց նախասիրություններով և տարածել այդ ամենը PicsArt-ի ﬕջոցով: Օգտագործելով ինքնարտահայտման անսահման հնարավորությունները, սկսած զվարճալի կլիպարտերից ﬕնչև գեղեցիկ շրջանակներ, կարելի է հավերժացնել այդ պահերը և ստեղծել գեղեցիկ հիշողություններ: Նկարներով կարելի է կիսվել PicsArt-ում #Վարդավառ հաշթեգով՝ ցույց տալով, թե ինչպես եք անցկացնում ժամանակը:

PicsArt on Friday, July 1 announced its intention to be an integral part of Vardavar celebrations and help you share the beautiful moments of the day.
Vardavar is an Armenian festival during which people drench each other with water and find relief from the summer heat all over the country from the busy streets of the capital to the tiny villages nestled in green valleys. Despite having pagan origins, Vardavar has become an inseparable part of the Armenian summer tradition.
PicsArt photo editor intends to make the holiday even better.
As an app that has always been supporting the youth and its ever-evolving needs for social sharing and photo editing, PicsArt has enabled sharing fun activities via the app.
"Using the infinite possibilities for personalized self-expression and refinement, from fun clipart to holiday frames, you can freeze these moments in time and create beautiful memories to cherish forever," the company said.
"Show the world how much fun you're having by sharing your photos on PicsArt photo editor or other social networks using the hashtag #Vardavar."
As the first Armenian mobile startup to reach 300 million downloads worldwide, PicsArt has grown a lot since its launch in 2011. The app has been localized in 20 languages, including Armenian.