Առաջիկայում Հայաստանը կմիանա ԱՊՀ անդամ երկրների արժույթների ինտեգրված շուկայի կազմակերպման ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրին:
Հայաստանից բացի փաստաթուղթը վավերացրել են ՌԴ-ն, Բելառուսը, Ղազախստանը և Ղրղզստանը:
Հայաստանում համաձայնագիրն իրագործվելու է ըստ ազգային օրենսդրության` միջբանկային կոնվերսիոն գործողությունների անցկացման ոլորտում լիցենզավորման, կանոնակարգման, հսկողության և վերահսկման ոլորտում, հայտնում է «Sputnik-Արմենիան»:
ԱՊՀ ինտեգրված արժութային շուկան անդամ երկրների ներքին արժութային շուկաների համախումբն է, որոնք միավորված են գործունեության ընդհանուր սկզբունքներով և պետական կանոնակարգմամբ:

7 Июль 2016 - 05:33 AMT
Армения в ближайшее время станет частью соглашения о сотрудничестве в области организации интегрированного валютного рынка государств — участников Содружества Независимых Государств.
Помимо Армении документ ратифицировали Россия, Белоруссия, Казахстан и Киргизия.
В Армении соглашение будет выполняться в соответствии с национальным законодательством в области лицензирования, регулирования, контроля и надзора над деятельностью по проведению межбанковских конверсионных операций, передает Sputnik-Армения.
Интегрированный валютный рынок СНГ — совокупность внутренних валютных рынков стран-участниц соглашения, объединенных общими принципами функционирования и государственного регулирования.