Անգերազանցելի «Քրեական ընթերցվածքի» հեղինակ Քվենտին Տարանտինոն հայտարարել է, որ մտադիր է ավարտել կարիերան` ևս 2 ֆիլմ նկարահանելուց հետո:
«Չի կարելի ասել, թե դա անսասան որոշում է, բայց պլանը մոտավորապես հետևյալն է: Նկարահանել 10 ֆիլմ` լավ կատարելով աշխատանքն ու չձախողելով` սա ինձ թվում է կարիերան ավարտելու լավ միջոց»,-ասել է ռեժիսորը, գրում է Newsru-ն The Independent-ի վրա հղումով:
«Սպանել Բիլին» ֆիլմը իմ համար երկու մասի տրոհված մեկ ֆիլմ է: Այդպիսով, 10-ին հասնելու համար 2 կինոնկար է պակասում: Հնարավոր է, երբ ես դռանամ 75 տարեկան, ցանկանամ ևս մեկ ֆիլմ նկարահանել, բայց, հուսով եմ, այն ժամանակ բոլորը կհասկանան, որ ես արդեն ծեր եմ և ուղղակի որոշել եմ ուրախացնել ծերանոցի իմ հարևաններին: Ուստի շատ խիստ չեն դատի»,-ասել է Տարանտինոն:
Տարանտինոն վերջին տարիներին ասել է, որ ցանկանում է սահմանափակվել 10 ֆիլմով: Նա նշել է, որ ցանկանում է կանգ առնել, երբ դեռ լավ է կատարում իր գործը:
Տարանտինոն մուտք գործեց կինո 1992-ին «Կատաղի շները» ֆիլմով: Դրան հաջորդեցին «Քրեական ընթերցվածքը» (1994), «Ջեքի Բրաունը» (1997), «Սպանել Բիլին» (2003 և 2004), «Մահվան ապացույցը» (2007), «Անփառունակ սրիկաները» (2009), «Ջանգո ազատագրվածը» (2012) և «Ատելի ութնյակը» (2015):
Ռեժիսորն իր ամենահաջողված կերպարն է համարում գնդապետ Հանս Լանդաուին Քրիստոֆ Վալցի կատարմամբ «Անփառունակ սրիկաներ» ֆիլմից:

13 Июль 2016 - 14:35 AMT
Автор непревзойденного «Криминального чтива» Квентин Тарантино заявил о намерении выйти на пенсию после того, как снимет еще 2 картины.
«Это не то что высечено в камне, но план примерно такой. Снять десять фильмов, хорошо сделав свою работу и не облажавшись, – это представляется хорошим способом завершить карьеру», – сказал режиссер, пишет Newsru со ссылкой на The Independent.
«Убить Билла» для меня один фильм, разбитый на две части. Таким образом, до десятки не достает двух лент. Возможно, когда мне стукнет 75 лет, я захочу снять еще одно кино, но, надеюсь, тогда все будут понимать, что я уже старенький и просто решил порадовать соседей по дому престарелых. Поэтому не будут судить слишком строго», — заявил Квентин Тарантино.
Тарантино упоминал о желании остановиться на десяти фильмах последние 2 года. Он говорил, что хочет остановиться, пока он все еще хорош.
Тарантино дебютировал в мировом кинематографе с фильмом «Бешеные псы» в 1992 году. За ним последовали «Криминальное чтиво» (1994), «Джеки Браун» (1997), «Убить Билла» (2003 и 2004), «Доказательство смерти» (2007), «Бесславные ублюдки» (2009), «Джанго освобожденный» (2012) и «Омерзительная восьмерка» (2015).
Своим любимым персонажем режиссер называет полковника Ганса Ланду в исполнении Кристофера Вальца из «Бесславных ублюдков».