ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ մինչև 2016թ. հոկտեմբերի 31-ը, ընկերության բաժանորդները, ակտիվացնելով ռոումինգ ծառայությունը և արդեն Վրաստանում միանալով «Magticom» կամ «Geocell» ցանցին, ինտերնետից կարող են օգտվել ընդամենը 25 դրամ/ՄԲ սակագնով: Ելքային կարճ հաղորդագրությունների համար ևս սակագինը կազմում է 25 դրամ/SMS, հայտնում է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի մամուլի ծառայությունը:
«Ներկայումս, համացանցի և առհասարակ՝ բջջային հեռախոսակապի միջոցով կապի մեջ մնալը չափազանց կարևոր է, անկախ նրանցից՝ աշխատավայրում ես, տանը, թե՝ արտերկրում՝ հանգստի նպատակով: Արձակուրդն անցկացնելու կամ գործնական նպատակներով Վրաստան այցելող իր բաժանորդներին հաղորդակցման մատչելի հնարավորություն ընձեռելու համար՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մինչև հոկտեմբերի 31-ը Վրաստանի «Magticom» և «Geocell» ցանցերում սահմանել է 25 դրամ սակագին` ինտերնետի 1 ՄԲ-ի համար: Ելքային կարճ հաղորդագրությունների համար ևս սակագինը կկազմի 25 դրամ»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

VivaCell-MTS announced on Wednesday, July 13 that subscribers can now connect to Magticom or Geocell networks to use Internet paying AMD 25 for 1 MB, in the event of activating the roaming service in Georgia.
“Nowadays, staying in touch via internet, and via phone in general, is a priority, no matter where you are – in workplace, at home or abroad,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
“In order to provide our subscribers visiting Georgia with a more affordable roaming service, VivaCell-MTS sets an ADM 25 fee for 1 MB and 1 outgoing SMS message while connected to Magticom or Geocell networks, effective till October 31.”