ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՊՊԾ գնդի գրավման փաստի առթիվ հարուցված քրգործի շրջանակներում նոր ձերբակալություններ են իրականացվել. «բացահայտվել է զինված խմբին հանցավոր օժանդակություն ցույց տվող անձանց ևս մեկ խումբ»:
Ըստ ԱԱԾ հաղորդագրության, զինված հարձակման համար անհրաժեշտ բեռնատարը դրա սեփականատեր Խ.Գ.-ից խմբի առանձին անդամները վերցրել են նրա ընտանիքի հետ հաշվեհարդար տեսնելու սպառնալիքով: Միաժամանակ բացահայտվել է, որ խմբի առանձին անդամներ դրդել են դրսում գտնվող իրենց հանցակիցներին, բենզինով և յուղով շշալցված պայթուցիկներ օգտագործելու միջոցով, ճեղքել Խորենացու փողոցի ոստիկանական շղթան և վերցնել իրենց կողմից հափշտակված հրազենը:
ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայությունը նախազգուշացնում է, որ զինված խմբին հանցակցելու իրական մտադրություններ ունեցող այլ անձինք ևս անհատականացված են և ներկայումս գտնվում են իրավասու պետական մարմինների մշտադիտարկման ներքո: Նրանց հնարավոր հանցավոր գործողությունների կասեցման կամ խափանման համար ձեռնարկվում են օրինական և հասանելի բոլոր միջոցները:
Հուլիսի 22-ին ԱԱԾ-ն ևս հայտնել էր «Սասնա ծռերի» աջակիցների ձերբակալության մասին՝ մանրամասնելով, որ նրանցից մեկը նռնակ կրելով փորձել է հասնել ոստիկանների կողմից արգելափակված հատված, մյուսը «Մոլոտովի կոկտեյլներ» էր հասցրել Խորենացի փողոց:
Կարդացեք նաև. ԱԱԾ-ն ակնարկում է՝ «Սասնա ծռերից» ոմանք հանձնվելու դեպքում կարող են ազատվել քրեական պատասխանատվությունից

Armenia's National Security Service said on Monday, July 25 that it has uncovered another group providing criminal assistance to the gunmen who have seized a police HQ in Yerevan.
The gunmen are members of the Sasna Tsrer movement. One police officer was killed, and several more were wounded in a shootout that broke as the members of the group hit the gates of the police department with a track. All the captives have been set free. The group demand the release of Jirair Sefilian, the founder of the Founding Parliament who was arrested on June 20, as he and a group of people had allegedly planned to seize premises and communication facilities, including the Yerevan TV tower. They also demand the resignation of President Serzh Sargsyan and the creation of a transitional government.
According to the NSS, the armed group have taken the truck from the owner under threat of reprisals of his family. Also, the Security Service found out that some members of the group incited their accomplices to use Molotov cocktails, break through the police cordon on Khorenatsi Street and take the firearms they had seized before.
"Other people, complicit with the armed group are under constant surveillance of competent state bodies," the NSS said.