Հուլիսի լույս 26-ի գիշերը՝ ժամը 02:00-ի սահմաններում ՊՊԾ գնդի տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Այս մասին տեղեկացնում է «Հիմնադիր խորհրդարանի» մամուլի ծառայությունը։
Հաղորդագրության մեջ, մասնավորապես ասվում է.
«Այսօր` 26-ի գիշերը և առավոտյան Սասնա ծռեր խմբի ազատագրած տարածքում տեղի է ունեցել 2 պատահար: Գիշերը ժամը 2-ի սահմաններում տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից դավադրաբար կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են Սասնա ծռեր խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Առավոտյան ժամը 7-ի սահմաններում՝ Արթուր Սարգսյանը, իր անձնական օգտագործման մեքենան ամբողջությամբ բեռնել է սննդով և ճեղքելով ոստիկանական արգելապատնեշը, հասել ազատագրված տարածքի մուտքի մոտ, ոստիկանները բոլոր կողմերից կրակ են բացել Արթուրի մեքենայի վրա: Բարեբախտաբար Արթուրը ոչ մի վնասվածք չի ստացել և բարեհաջող կերպով սնունդը տեղ է հասցրել»:
Խորենացի փողոցում հուլիսի 17-ից ի վեր ցույցեր են ընթանում: Այդ ընթացքում՝ հուլիսի 20 լույս 21-ի գիշերը, տեղի են ունեցել բախումներ ոստիկանության հետ, տուժել է 51 մարդ:

26 Июль 2016 - 06:01 AMT
В ночь на 26 июля в районе 02:00 по местному времени с полицейского кордона близ захваченного полка ППС в Ереване был открыт огонь, в результате чего ранения в ноги получили члены группы «Сасна црер» Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян. Об этом сообщает пресс-служба организации «Учредительный парламент».
В сообщении, в частности, говорится:
«В ночь на 26 июля и утром на территории, освобожденной группой «Сасна црер» произошли 2 происшествия. В районе 02:00 ночи с полицейского кордона близ территории полка был открыт огонь, в результате чегоранения в ноги получили члены группы «Сасна црер» Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян. Их перевезли в больницу.
Около 7 утра Артур Саргсян загрузил машину своего личного пользования продуктами питания и, прорвав полицейскую блокаду, достиг входа на освобожденную территорию. Полицейские со всех сторон открыли огонь по машине Артура. К счастью, он не получил никаких ранений и благополучно доставил еду на место».