29 Հուլիս 2016 - 08:26 AMT
«Սասնա ծռեր» զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանին և Արամ Հակոբյանին հուլիսի 29-ին առաջադրվելու է մեղադրանք: Այս մասին տեղեկացրել է նրանց փաստաբան Լուսինե Հակոբյանը:
Նա նաև հայտնել է, որ Գագիկ Եղիազարյանը Արամ Հակոբյանը գտնվում են Ձերբակալվածների պահման վայրում, գրում է Panorama.am-ը:
Հուլիսի 27-ին ոստիկանությունը հայտարարել էր, որ ՊՊԾ գնդի տարածքում իրավապահներին են հանձնվել զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը:
Խմբի 4 անդամի, որոնցից Աշոտ Պետրոսյանը, Հովհաննես Հարությունյանը և Արամ Մանուկյանը գտնվում են «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում և Պավել Մանուկյանը, ով գտնվում է «Էրեբունի» ԲԿ-ում, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդված 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը)։ Համապատասխաաբար՝ նախատեսվում է՝ 6-12, 3-8 տարվա ազատազրկում։

Двоим участникам вооруженной группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна), захватившей полк Патрульно-постовой службы Полиции Армении в Ереване, – Гагику Егиазаряну и Араму Акопяну – 29-го июля будут предъявлены обвинения. Об этом сообщила их адвокат Лусине Акопян, передает Panorama.am.
По ее словам, Гагик Егиазарян и Арам Акопян находятся в месте содержания задержанных лиц. Отметим, 27 июля Полиция Армении сообщила: на территории захваченного 17 июля вооруженной группой «Сасна црер» полка Патрульно-постовой службы Полиции Армении в Ереване правоохранителям сдались двое участников данной группы – Гагик Егиазарян и Арам Акопян.
Ранее были предъявлены обвинения 4 участникам вооруженной группы «Сасна црер» – содержащимся в Уголовно-исполнительном учреждении «Больница для осужденных» Минюста РА Араму Манукяну, Ашоту Петросяну и Ованнесу Арутюняну, а также находящемуся в ереванском медицинском центре «Эребуни» Павлу Манукяну. Им предъявлены обвинения по п.1 ч.3 ст.219 («Захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи, совершенные организованной группой») и ч.3 ст.235 («Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств – совершенные организованной группой») Уголовного кодекса РА.