Էրեբունու ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասա ծռեր» խմբի աջակիցները հուլիսի 29-ին հերթական հանրահավաքն անցկացրեցին Ազատության հրապարակում: Հանրահավաքից հետո նրանք երթով շարժվել են դեպի Խորենացի փողոց, որտեղ գտնվում է ՊՊԾ գունդը, սակայն կեսից ցուցարարների մի մասը թեքվել է դեպի Սարի թաղ՝ հավաքվելով այնտեղ: Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով տուժել են տասնյակ քաղաքացիներ, ովքեր հիվանդանոցներ են տեղափոխվել բեկորային վիրավորումներով, այրվածքներով: Կան նաև տուժած լրագրողներ:
05:36 Բերման է ենթարկվել 100-ից ավելի քաղաքացի:
02:33 Տուժածների թիվը հասել է 60-ի, նրանց մեջ կան ոստիկաններ:
02:30 Տուժած դեռահասներից մեկը կորցրել է աչքը:
02:15 «Գրիգոր Լուսավորիչ» հիվանդանոց է տեղափոխվել շուրջ 40 տուժած:
01:54 ՄԻՊ-ը պահանջում է ոստիկանների կողմից բռնությունների ահազանգերով քրեական հետապնդում սկսել:
01:38 Եվրախորհրդի գլխավոր քարտուղար Թյորբորն Յագլանդը հայտարարություն է տարածել Երևանում ընթացող զարգացումների վերաբերյալ:
01:09 Սարի թաղում բռնկված հրդեհը մարվել է տեղի ուժերով:
00:44 Տուժել է նաև ռուսաստանյան Life հեռուստաընկերության օպերատորը:
00:43 Ծեծի է ենթարկվել նաև անկախ ֆոտոլրագրող Գևորգ Ղազարյանը. նրանից խլել են մի տեսախցիկը և ջարդել են մյուսը:
00:40 Ոստիկանները Սարի թաղից բերման են ենթարկել բազմաթիվ բնակիչների: Այդ մասին թաղամասի բնակիչները պատմել են «Սիվիլնեթի» եթերում:
00:33 Ծեծի են ենթարկվել նաև «Արմենիա» հեռուստաընկերության լրագրողներ, 1in.am կայքի լրագրողներն այրվածքներ են ստացել հատուկ միջեցների կիրառումից:
00:18 «Սասնա ծռերի» կրակոցներից ոստիկաններից մեկը հրազենային վիրավորում է ստացել: Այդ մասին է հայտնել ֆեյսբուքյան իր էջում ոստիկանության մամուլի խոսնակ Աշոտ Ահարոնյանը:
00:16 Տուժածներ են տեղափոխվել նաև «Էրեբունի» հիվանդանոց:
00:15 Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով դրությամբ նախնական տվյալներով շտապօգնության մեքենաներով Երևանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել տարբեր վնասվածքներ ստացած 20, «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց 1, «Արմենիա» հանրապետական բժշկական կենտրոն 1 և «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն 7 տուժած: Բժշկական հաստատությունները շարունակում են ցուցաբերել անհրաժեշտ բուժօգնություն բոլոր դիմողներին:
23:19 «Ազատության» լրագրող Կառլեն Ասլանյանը պատմել է, որ նրանց ու մի շարք այլ լրագրողների վրա քաղաքացիական հագուստով անձինք են հարձակվել ու ծեծի ենթարկել, նրանց հետ կապը ընդհատվել է:
23:05 Խորենացի փողոցում ոստիկանները վազում են քաղաքացիների հետևից՝ համատարած բերման ենթարկելով:
23:00 Նախնական տվյալներով՝ Խորենացի փողոցում ցույցի ցրման ժամանակ մի քանի քաղաքացի վնասվածքներ են ստացել:
22:57 «Ազատություն» ռադիոկայանը հայտարարել է, որ Սարի թաղում հարձակվել են նրա լրագրողներ Կարլեն Ասլանյանի ու Հովհաննես Մովսիսյանի վրա. լրագրողները ծեծի են ենթարկվել:
22:51 Բախումները շարունակվում են, ցուցարարները քարեր են նետում ոստիկանների վրա, նրանք կիրառում են գազ ու լուսաձայնային նռնակներ:
22:47 Սարի թաղում հրդեհ է սկսվել:
22:45 Սկսեցին ցրել ցույցը Սարի թաղում. մասսայական բախումներ են, արցունքաբեր գազ ու լուսաձայնային նռնակներ են կիրառվում:
22:39 Գնդի տարածքից անընդհատ կրակոցների ձայներ են լսվում:
22:36 Խորենացիում ցույցը ցրվում է, մարդկանց բերման են ենթարկում: Լուսաձայնային նռնակներ են կիրառվում:
22:35 Սարի թաղում սաղավարտներով ու վահաններով ոստիկաններ են հայտնվել:
22:30 Բանակցությունները դեռևս արդյունքների չեն բերում. ոստիկանության դիրքորոշումն անդրդելի է, հայտարարում են, որ հավաքն անօրինական է և պահանջում հեռանալ: Ոստիկանական պատնեշը մոտեցել է ընդհուպ ցուցարարներին:
22:22 Իրավիճակը ծայրահեղ լարված է. ՊՊԾ գնդի մերձակայքից պարբերաբար կրակոցներ են լսվում, ոստիկանությունը պահանջում է հեռանալ, ցույցը համակարգողները բանակցում են ոստիկանության հետ բախումներից խուսափելու համար:
22:18 Երևանի ոստիկանապետ Աշոտ Կարապետյանը պահանջում է Արմեն Մարտիրոսյանից տանել ժողովրդին Սարի թաղից: Խորենացի փողոցում նույն բանն է պահանջում փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը:
22:14 Civilnet-ի եթերում Արմեն Մարտիրոսյանը կոչ է արել դուրս գալ փողոց բոլոր պատգամավորներին և քաղաքացիական գործիչներին ու «կանխել մոտալուտ արյունահեղությունը»:
22:13 "Քաղաքացիական հագուստով` իշխանությունների կողմից ուղղարկված սադրիչները քարեր սկսեցին շպրտել, բայց բարեբախտաբար կարողացանք իրավիճակը հանդարտեցնել", – հայտարարել է Արմեն Մարտիրոսյանը:
22:13 Իրավիճակը լարված է նաև Խորենացի փողոցում, որտեղ ևս ցուցարարներ կան. ոստիկանները կոչ են անում նրանց հեռանալ փողոցից:
22:10 Սարի թաղում հատուկ միջոցներ են կիրառվել. հավանաբար, լուսաձայնային և գազային նռնակներ են կիրառվել:
22:00 Սարի թաղում պայթյունի և կրակոցի ձայն է լսվում։ Ժառանգության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը հայտարարեց, որ ներքևում գործողություն է գնում, բայց պետք չէ իջնել Խորենացի։
21:50 Գնդի մերձակայքում կրակահերթեր են լսվում:
21:48 Ցուցարարները ՊՊԾ գնդից մի քանի հարյուր մետր հեռավորության վրա են:
21:37 Ցուցարարներին հաջողվել է անցնել պատնեշներն ու մտնել Սարի թաղ:
21:33 Երթը Նար Դոս փողոցից փորձել է շեղվել դեպի Սարի թաղ: Ոստիկանական պատնեշը ճեղքվել է, ուժայինները փորձում են նոր շղթա կազմել:

Сторонники вооруженной группы «Сасна црер», захватившей здание полка ППС в Ереване, вновь собрались на Площади Свободы.
После митинга они начали шествие в направлении улицы Хоренаци, примыкающей к зданию захваченного полка, однако на полпути свернули в сторону района Сари тах.
00:44 Пострадал также оператор российской телекомпании Life.
00:43 Был избит также независимый фотожурналист Геворк Газарян: у него отобрали одну камеру и сломали другую.
00:40 Полицейские подвергли приводу многих жителей района Сари тах. Об этом жители рассказали в эфире «Сивилнет».
00:33 Были избиты также журналисты телекомпании «Армения», журналисты сайта 1in.am получии ожоги в результате применения специальных средств со стороны полиции.
00:30 В перестрелке с захватившей полк ППС группой ранен полицейский, сообщил пресс-секретарь полиции Армении Ашот Ааронян.
00:21 Пострадавшие были перевезены также в МЦ Эребуни.
00:19 По данным Минздрава РА, в результате столкновений на улице Хоренаци и в Сари тахе пострадали минимум 29 человек, 20 из которых на машинах «Скорой помощи» были перевезены в МЦ Сурб Григор Лусаворич.
23:19 Журналист радиостанции «Азатутюн» Карлен Асланян рассказал, что на них и других журналистов напали люди в гражданской одежде, избили. Связь с журналистами прекратилась.
23:05 На улице Хоренаци полиция массово задерживает граждан.
23:00 По предворительным данным, во время разгона митинга на улице Хоренаци ряд граждан получили ранения.
22:57 Радиостанция Свобода сообщила, что в районе Сари тах напали на журналистов Карлена Асланяна и Ованнеса Мовсисяна. Журналисты радиостанции избиты.
22:51 Столкновения продолжаются, демонтстранты бросают камни в полицейских. Последние применяют слезоточивый газ и звуковые гранаты.
22:45 В районе Сари тах вспыхнул пожар.
22:39 С территории полка не прекращаются звуки выстрелов.
22:35 Полиция начала разгонять митинг. Происходят массовые столкновения. Полиция применяет слезоточивый газ и звуковые гранаты.
22:26 Ситуация стала крайне напряженной: с территории захваченного полка ППС слышны периодичные выстрелы, полиция требует у митингуэщих удалиться, координаторы акции протеста проводят переговоры с полицией, чтобы избежать столкновений.
22:23 Начальник полиции Еревана Ашот Карапетян требует у Армена Мартиросяна увести народ с территории района Сари тах. На улице Хоренаци то же самое требует замначальника полиции Валерий Осипян.
22:20 Армен Мартиросян в эфире Civilnet призвал депутатов и политических деятелей выйти на улицы и «предотвратить приближающееся кровопролитие».
22:17 Ситуация напряженная также на улице Хоренаци, где тоже собрались демонстранты. полиция призывает их покинуть улицу.
22:15 Полиция применила специальные средства против демонстрантов, предположительно – газовые и светозвуковые бомбы.
22:10 Начались легкие столкновения между демонстрантами и полицейскими, несколько граждан попытались отнять полицейские щиты.
22:05 Большое количество полицейских с улицы Хоренаци направляются в сторону Сари таха.
22:00 На территории района Сари тах слышны выстрелы и взрывы. Зампредседателя партии «Наследие» Армен Мартиросян заявил, что там идет операция, но не стоит направляться в сторону Хоренаци., пишет A1+.
21:50 Корреспондент PanARMENIAN.Net с района Сари тах сообщает, что близ захваченного полка слышны выстрелы.
21:48 Демонстранты всего на расстоянии нескольких сот метров от захваченного полка ППС.
21:37 Демонстрантам удалось пробиться через оцепление и пройти на территорию района Сари тах.
21:33 Шествие попыталось с улицы Нар-Доса свернуть в сторону района Сари тах. Им удалось пробить полицейское оцепление, правоохранители пытаются восстановить кордон.