Խորենացի փողոցում և Սարի թաղում տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով նախնական տվյալներով շտապ օգնության մեքենաներով մայրաքաղաքի 5 բժշկական հաստատություն են տեղափոխվել կամ դիմել տարբեր վնասվածքներով 60 տուժած։
Ինչպես հայտնել է առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Անահիտ Հայթայանը, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում այս պահին գտնվող 42 տուժածից մասնագետները ծանր են գնահատում 2-ի վիճակը։ Նրանցից մեկի աչքն է վիրահատվում, մյուսի մոտ այրվածքներ են։ Քննարկվում է նրա տեղափոխման հարցը մասնագիտական կենտրոն։
Ծանր է գնահատվում նաև «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն տեղափոխված 12 տուժածներից մեկի վիճակը։ Այստեղ գտնվող տուժած 5 ոստիկանից 1-ին` որովայնի հրազենային վնասվածքով, այս պահին վիրահատում են։

В результате столкновений в ходе митингов в поддержку вооруженной группы «Сасна црер», захватившей полк ППС в Ереване, на улице Хоренаци и в квартале Сари тах, по предврительным данным, пострадали 60 человек. Они были доставлены или обратились в 5 медучреждений столицы с различными телесными повреждениями.
Как сообщила пресс-секретарь Минздрава РА Анаит Айтаян, из 42 пострадавших, доставленных в МЦ «Сурб Григор Лусаворич», положение двоих оценивается как тяжелое. Одному из них оперируют глаз, у другого диагностированы ожоги. Обсуждается вопрос его транспортировки в специализированный медцентр.
Состояние 1 из 12 пострадавших, доставленных в медцентр «Эребуни», также оценивается как тяжелое. Из пяти госпитализированных туда полицейских 1 получил огнестрельное ранение брюшной полости, в этот момент его оперируют.
Состояние остальных оценивается как удовлетворительное.
Читайте также:В результате столкновений в ходе акций протеста в Ереване 17-летний гражданин лишился глаза