Երևանի Ոստիկանության պարեկապահակային գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» զինված խմբի անդամ Պավել Մանուկյանի առողջական վիճակում դրական փոփոխություն կա:
Այս մասին լրագրողներին հայտնել է«Էրեբունի» Բժշկական կենտրոնի գործադիր տնօրեն Միքայել Մանուկյանը:
«Նրա գիտակցությունը տեղն է»,-ասել է բժիշկը և նշել, որ Պավել Մանուկյանը թեև հացադուլը շարունակում է, սակայն դեղորայք ստանում է:
Հուլիսի լույս 27-ի գիշերը ՊՊԾ գնդի տարածքում իրավապահներին են հանձնվել զինված խմբի անդամներ Գագիկ Եղիազարյանն ու Արամ Հակոբյանը: Դրանից առաջ տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, որի հետևանքով վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, ինչպես և Պավել Մանուկյանն ու նրա որդի Արամը:
Նրանք հուլիսի 26-ին տեղափոխել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: Հայր և որդի Մանուկյանները հրազենային վնասվածքներ են ստացել ոտքերի շրջանում: Արամ Մանուկյանին հուլիսի 27-ին «էրեբունի» բժշկական կենտրոնից տեղափոխել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ:
Պավել և Արամ Մանուկյանների պաշտպանությունը ստանձնած փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանը եղել է հիվանդասենյակում և հուլիսի 28-ին հայտնել, որ Պավել Մանուկյանը մարտական է տրամադրված և հացադուլ է հայտարարել:

В состоянии здоровья одного из лидеров вооруженной группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Павла Манукяна зафиксирована положительная динамика. Об этом сообщил исполнительный директор медицинского центра «Эребуни» Микаэл Манукян, передает Tert.am.
Микаэл Манукян сказал, что в состоянии Павла Манукяна есть положительный сдвиг.
«Павел Манукян находится в сознании. В состоянии его здоровья есть положительный сдвиг», – сказал он и отметил, что хотя Павел Манукян продолжает голодовку, однако получает необходимые лекарства.
Ранее сообщалось, что лидер вооруженной группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна ) Павел Манукян, находясь в медицинском центре «Эребуни», объявил голодовку с 27 июля. Эту информацию подтвердила адвокат отца и сына Манукянов Инеса Петросян.
Павел и его сын Арам Манукян были ранены во время перестрелки в ночь на 26-е июля с полицией в здании ППС.