2 Օգոստոս 2016 - 13:54 AMT
«Սասնա ծռեր»-ի անդամներից Արայիկ Խանդոյանին («Միայնակ գայլ») նախաքննական մարմինն օգոստոսի 2-ին մեղադրանք է առաջադրել երկու հոդվածով՝ պատանդ վերցնելու և ապօրինի զենք-զինամթերք պահելու։
Խանդոյանի պաշտպան Արայիկ Պապիկյանը փոխանցել է, որ իր պաշտպանյալը մեղադրանքը չի ընդունել և փաստաթղթերի տակ չի ստորագրել։
Փաստաբանը նաև տեղեկացրել է, որ Խանդոյանի խափանման միջոցի հարցը դեռևս չի քննարկվել, տեղեկացնում է «Ազատություն ռադիոկայանը։
Ավելի ուշ Արայիկ Խանդոյանին տարել են Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարան, որտեղ քիչ որոշվելու է նրա կալանավորման հարցը, ասել է Ղարագյոզյանը, մեջբերում է Aysor.am-ը:

2 Август 2016 - 14:19 AMT
Члену вооруженной группы «Сасна црер», захватившей 17 июля полк ППС в Ереване, Араику Хандояну («Одинокий волк») 2 августа предъявлено обвинение по п.1 ч.3 ст. 218 (захват заложника) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса РА.
Как сообщил адвокат Араика Хандояна Араик Папикян, его подзащитный не признал вину и не поставил свою подпись не под какими документами, передает Радио «Свобода».
Араика Хандояна доставили в суд первой инстанции административных округов Арабкир и Канакер-Зейтун, где будет вынесено решение об избрании меры пресечения в его отношении, сообщил защитник Хандояна Ара Гарагёзян, пишет Aysor.am.