Օգոստոսի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է 36 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից:
Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 430 կրակոց, այդ թվում 52 կրակոց դիպուկահար հրացաններից:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:
Օգոստոսի 2-ին` ժամը 15:00-ի սահմաններում, ՊԲ արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում ականապայթյունային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1996թ. ծնված Գևորգ Արթուրի Հարությունյանը: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն:

4 Август 2016 - 05:34 AMT
В ночь с 3-го на 4-е августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских ВС нарушил режим прекращения огня 36 раз, произведя более 430 выстрелов из разнокалиберного стрелкового оружия в направлении армянских позиций.
Передовые подразделения Армии обороны Карабаха в основном воздержались от ответных действий и прибегали к контрмерам лишь в случае крайней необходимости, сообщает пресс-служба МО НКР.
2 августа в районе 15:00 по местному времени в одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированных в восточном направлении, военнослужащий Геворг Артурович Арутюнян 1996 года рождения получил смертельное ранение в результате подрыва мины.
В ночь на 3 августа Азербайджан на линии соприкосновения карабахско-азербайджанских сил нарушил режим прекращения огня 31 раз.ВС Азербайджана произвели более 350 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям Карабаха.