Ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի հրամանով օգոստոսի 4-ին պաշտոնից ազատվել է ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի պետ Արմեն Վաթյանը։
Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացրեցին Ոստիկանության լրատվական բաժնից:
«Ա.Վաթյանը ազատվել է աշխատանքից ծառայողական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու, անբավարար օպերատիվ կանխարգելիչ միջոցառումներ ձեռնարկելու համար, որի արդյունքում հուլիսի 19-ին տուժել են քաղաքացիներ, ոստիկաններ, նաև միջադեպ է գրանցվել տարածքում նկարահանում կատարող լրագրողի հետ», – հայտնեցին Ոստիկանությունից:
Ավելի վաղ՝ օգոստոսի 3-ին Գասպարյանի հրամանով Ոստիկանության Էրեբունու բաժնի պետի պաշտոնից ազատվել էր Գևորգ Հակոբյանը, ինչպես նաև գնդապետ Մ.Դավթյանը՝ Բաղրամյանի բաժնի պետի պաշտոնից:
Հուլիսի 17-ի լուսաբացին «Սասնա Ծռեր» խումբը գրոհել է Էրեբունի վարչական շրջանի տարածքում գտնվող ՊՊԾ գնդի շենքը: Հուլիսի 19-ին ի պաշտպանություն նրանց ցույց է կազմակերպվել, որի ընթացքում բախումներ են եղել, ոստիկանների ուղղությամբ քարեր են շպրտել ցուցարարները: Արդյունքում 6 ոստիկան ու 2 քաղաքացի է տուժել:

4 Август 2016 - 12:16 AMT
Приказом главы Полиции РА Владимира Гаспаряна 4 августа уволен начальник Нор-Норкского отдела Полиции Армен Ватян.
Об этом PanARMENIAN.Net сообщили в управлении информации и по связям с общественностью Полиции РА.
«А. Ватьян был освобожден от должности за ненадлежащее исполнение должностных обязательств, принятие недостаточного количества оперативных превентивных мер, в результате чего 19 июля пострадали граждане, полицейские, также зарегистрирован инцидент с журналистом, проводившим съемки на месте»,- сообщили в Полиции.
3 августа указом начальника полиции Армении Владимира Гаспаряна с должности освобожден начальник отдела полиции района Эребуни в Ереване Геворк Акопян, а такженачальник полицейского отдела Баграмяна, полковник М.Давтян.
19 июля в ереванском районе Сари тах начались столкновения между полицией и стовонниками вооруженной группы «Сасна црер», во время которых демонстранты закидали камнями правоохранителей. В результате столкновений пострадали 6 полицейских и 2 гражданина.