ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանի` օգոստոսի 4-ին հրաժարականից հետո ՀՀ գլխավոր դատախազի ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել դատախազի տեղակալ Արթուր Դավթյանը:
Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ գլխավոր դատախազությունը:
Օգոստոսի 4-ին ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը հրաժարական է տվել: Այս մասին հայտնել է գլխավոր դատախազի խորհրդական Քրիստինե Մելքոնյանը:
«Տեղեկացնում եմ, որ այսօր ՀՀ գլխավոր դատախազությունում տեղի է ունեցել Կոլեգիայի նիստ, որը վարել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանը: ՀՀ գլխավոր դատախազը Կոլեգիայի անդամներին տեղեկացրել է, որ առողջական խնդիրների պատճառով դիմել է ՀՀ նախագահին, խնդրելով ընդունել ՀՀ գլխավոր դատախազի պաշտոնից ազատվելու վերաբերյալ իր դիմումը: Կոստանյանը նաև տեղեկացրել է, որ ՀՀ նախագահի կողմից դիմումն ընդունվել է, և ինքն օգոստոսի 4-ին վայր է դնում ՀՀ գլխավոր դատախազի իր լիազորությունները», – գրել է Մելքոնյանը:

4 Август 2016 - 13:18 AMT
Временным исполняющим обязанности генерального прокурора Армении назначен замгенпрокурора республики Артур Давтян. Об этом сообщает Генпрокуратура РА.
Ранее генеральный прокурор РА Геворг Костанян заявил о своем уходе в отставку. Об этом на своей странице в соцсети Фейсбук сообшила советник генпрокурора Кристине Мелконян.
«В Генпрокуратуре РА 4 явгуста состоялось заседание коллегии, которое возглавил генеральный прокурор Геворг Костанян. Он сообщил членам коллегии, что по причине проблем со здоровьем обратился к президенту РА с просьбой принять его заявление об уходе с поста генерального прокурора Армении. Костанян также сообщил, что президент РА принял заявление, и он 4 августа сложил с себя полномочия генпрокурора РА», – написала Мелконян.