Երևանի նորակազմավորված «Ուրարտու» բասկետբոլային ակումբը, որի կորիզը կազմելու են Հայաստանի հավաքականի խաղացողները, 2016-ի հոկտեմբերից կմասնակցի Ռուսաստանի «Սուպերլիգա-1»-ի խաղարկությանը:
Ըստ նախնական տեղեկությունների` Ռուսաստանի «Սուպերլիգա-1»-ի 2016/17թթ. խաղարկությանը մասնակցելու են 13 ակումբ: Բացի «Ուրարտուից»` մնացած ակումբները լինելու են ռուսական: Առաջիկայում կհրապարակվի առաջնության խաղացանկը, տեղեկացնում է ՀՀ ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Առաջնությունը մեկնարկելու է 2016-ի հոկտեմբերին և ավարտվելու է 2017-ի գարնանը:
Սեփական հարկի տակ հանդիպումները հայկական ակումբը կանցկացնի Երևանի «Միկա» մարզահամալիրում: Այդ կառույցում արդեն սկսվել են վերանորոգման աշխատանքներ:

5 Август 2016 - 06:25 AMT
Ереванский баскетбольный клуб «Урарту», костяк которого составят игроки сборной Армении, с октября 2016 года примет участие в розыгрыше российской «Суперлиги-1».
Сейчас решаются некоторые организационные вопросы клуба.
Согласно предварительным данным, в розыгрыше российской «Суперлиги-1» 2016/17 гг. примут участие 13 клубов. Кроме «Урарту», все остальные клубы будут российскими. В ближайшее время будет опубликовано расписание чемпионата, передает пресс-служба НОК РА.
Чемпионат стартует в октябре 2016 года и завершится весной 2017-го.
Домашние встречи армянский клуб будет проводить в ереванском спорткомплексе «Мика», где уже начаты ремонтные работы.