Օգոստոսի 4-ին՝ ի պաշտպանություն «Սասնա ծռեր» խմբի անդամների հանրահավաքից և երթից հետո Ազատության հրապարակից ոստիկանները բերման են ենթարկել 27 հոգու:
Նրանց նկատմամբ կազմվել է վարչակական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն՝ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքի 180.1 հոդվածի հիմքով՝ հրապարակային միջոցառումը դադարեցնելու վերաբերյալ «Ժողովներ, հանրահավաքներ, երթեր և ցույցեր անցկացնելու մասին» Հայաստանի Հանրապետության oրենքով նախատեսված դեպքերում ընդունված որոշման պահանջները սահմանված ժամկետում չկատարելը, տեղեկացրել է Ոստիկանությունը, գրում է Panorama.am-ը:
Ի դեպ, քաղաքացիներին Ազատության հրապարակից տարել են ոչ միայն ցույցի ժամանակ, շատերը պնդում են, որ ուղղակի զբոսնել են:
Վարչակական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն կազմվելուց հետո քաղաքացիներին ազատ են արձակվել:
Տվյալ հոդվածով սահմանվում է պատիժ՝ տուգանք նվազագույն աշխատավարձի հիսնապատիկից հարյուրապատիկի չափով:

On August 4, after the demonstration at Yerevan's Freedom Square in support of members of Sasna Tsrer group, the police detained 27 people.
Press service of the police informed Panorama.am that a record has been prepared with regard to Article 180.1 of the RA Code of Administrative Violations to terminate the public event over failure to implement the requirements set by the Law on Conducting Meetings, Assemblies, Rallies and Demonstrations in due time.
Having filed the record on administrative violations, the detained were released.
Failure to implement in a timely manner the decision to terminate public events in cases stipulated for by the RA Law on Conducting Meetings, Assemblies, Rallies and Demonstrations is punished with a fine in the amount of 50-100 times the minimal salary.
Some citizens claimed that they’d been taken to police stations without even being involved in the demonstration.