«Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամ, կալանավորված Ալեք Ենիգոմշյանի խափանման միջոցը փոխվելու է:
Կազմակերպված խմբի կողմից ապօրինի կերպով հրազեն, ռազմամթերք ձեռք բերելու, պահելու, փոխադրելու և ՀՀ ոստիկանության պարեկապահակետային ծառայության գնդի վարչական շենքը, հարակից շինությունները զավթելու ու պահելու վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից օգոստոսի 8-ին որոշում է կայացվել մեղադրյալ Արա Ալեքսանդր Կումշոյանի (Ալեք Ենիգոմշյան) նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանավորումը վերացնելու մասին՝ մեղադրյալին կալանքի տակ պահելու անհրաժեշտությունը վերանալու պատճառաբանությամբ:
Գլխավոր դատախազությունը տեղեկացնում է նաև, որ նույն օրը կայացված որոշման պատճեններն ուղարկվել են նախաքննության մարմնին և կալանավորվածներին պահելու վայրի վարչակազմին՝ մեղադրյալին անհապաղ ազատ արձակելու պահանջով:
Ալեք Ենիգոմշյանը կասկածվում է հուլիսի 17-ին ոստիկանության պարեկապահակային ծառայության (ՊՊԾ) գնդի տարածքը գրաված զինված խմբին օժանդակելու մեջ և ձերբակալված է:

Within the scope of the investigation of the criminal case initiated on the seizure of the patrol police regiment in Yerevan on July 17 and illegal procurement of weapons with intention for organizing a criminal group attack, on August 8, 2016 the prosecutor in charge decided to release the Founding Parliament movement member Ara Alexander Kumshoyan (Alec Yenikomshian) from custody, Panorama.am reports.
According to the press service of the Prosecutor General’s Office, the decision was sent to the investigative agency and the detention facility for the immediate release of the detainee.
Earlier, the family of the national hero of Armenia and Artsakh, Karabakh war veteran Monte Melkonian addressed an open letter to President Serzh Sargsyan with a request to set Yenikomshian free.