9 Օգոստոս 2016 - 10:49 AMT
«Սասնա ծռերի» կողմից ՊՊԾ գնդի գրավման հետ կապված իրադարձությունների ու ցույցերի հետևանքով քաղաքացիական հիվանդանոցներ ընդունված քաղաքացիներից մեկն օգոստոսի 9-ին դուրս է գրվել «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից: Այս մասին հայտնում են ռողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով հուլիսյան իրադարձությունների արդյունքում հիվանդանոցներում դեռ ստացիոնար բուժում է ստանում 8 տուժած, գրում է Tert.am-ը:
Նրանցից մեկը ոստիկան Գագիկ Մկրտչյանն է, որը «Հերացի» համալսարանական թիվ մեկ կլինիկայից տեղափոխվել է «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն, որովհետև հեմոդիալիզի անհրաժեշտություն էր զգացվում և գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, մյուսը «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Սեդրակ Նազարյանն է, որը «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում է:

9 Август 2016 - 10:17 AMT
В настоящее время в больницах Еревана продолжают лечение 8 человек, пострадавших в результате захвата 17 июля полка патрульно-постовой службы полиции в Эребуни и последующих событий.
Еще один пострадавший 9-го августа был выписан из медицинского центра «Армения». Об этом сообщили из пресс-службы министерства здравоохранения РА.
Отмечается, что как стабильное или крайне тяжелое оценивается состояние двоих пострадавших. Один из них полицейский Гагик Мкртчян, который из Первой университетской клиники Еревана был перевезен в МЦ «Астхик», поскольку нуждался в гемодиализе и находился в крайне тяжелом состоянии, другой – представитель вооруженной группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Седрак Назарян, который находится в реанимации медицинского центра «Эребуни», пишет Tert.am