«Մանկական եվրատեսիլ» երգի միջազգային հեղինակավոր մրցույթին 2016-ին Հայաստանը կներկայացնեն Մերի Վարդանյանն ու Անահիտ Ադամյանը:
Նրանց թեկնածությունը հաստատել է Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական խումբը՝ ներքին ընտրության արդյունքում:
13-ամյա Անահիտ Ադամյանը ծնվել է Սոչի քաղաքում, մանկուց սիրում է երգել, իսկ երաժշտական առաջին պրոֆեսիոնալ քայլերը սկսել է 2013-ից, ուսանել նաև Հայաստանում: Իսկ Մերի Վարդանյանը, որը նույնպես 13 տարեկան է, ծնվել է Գեղարքունիքի Վարդենիս քաղաքում: Երաժշտությունում առաջին լուրջ քայլերն արել է 2011 -ից և սկսել է ուսանել «ԷՄԻ-ԲԻ» պրոդյուսերական ընկերության «Դո-Ռե-Մի» վոկալ դպրոցում:
Մրցութային երգը կներկայացվի վաղ աշնանը:
Հայաստանը «Մանկական եվրատեսիլ» երգի միջազգային մրցույթին մասնակցում է 2007-ից: 2010-ին Վլադիմիր Արզումանյանի գրանցած հաղթանակը հնարավորություն ընձեռեց մրցույթը 2011-ին հյուրընկալել Հայաստանում: «Մանկական եվրատեսիլ»-ն այս տարի կանցկացվի 14-րդ անգամ և կկայանա նոյեմբերի 20-ին Մալթայի մայրաքաղաք Վալետտայում:

На международном музыкальном конкурсе «Детское Евровидение 2016» Армению будут представлять Мэри Варданян и Анаит Адамян.
Отмечается, что 13-летняя Анаит Адамян родилась в Сочи, любит петь с детства, профессионально музыкой начала заниматься с 2013 года.
Мэри Варданян, которой также 13 лет, родилась в городе Варденис Гегаркуникской области Армении. Первые серьезные шаги в музыке она начала делать с 2011 года, начав обучение в вокальной школе «До-Ре-Ми» продюсерской компании «ЭМИ-БИ».
Кандидатура девочек была утверждена творческой группой Общественного телевидения по итогам внутреннего голосования. Конкурсная песня будет представлена в начале осени, сообщаетпресс-служба Общественного телевидения РА (H1).
В 2016-м году «Детское Евровидение» проходит в 14 раз и состоится 20 ноября в столице Мальты – Валетте.