«Սասնա ծռեր» խմբի երկու անդամ Վարուժան Ավետիսյանին և Պավել Մանուկյանին առաջադրված մեղադրանքը լրացվել է: Այս մասին հայտնել են նրանց փաստաբանները:
Մանուկյանի փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանն ասել է, որ իր պաշտպանյալի նկատմամբ առաջադրված մեղադրանքին ավելացել է զանգվածային անկարգությունների նախապատրաստության հոդվածը:
«Նախորդ տարվա ապրիլի 24-ին հրապարակային միջոցառումների անցկացման վայրերում զանգվածային անկարգությունների նախապատրաստության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեում հարուցված քրեական գործը հանձնվել է ՀՔԾ քննիչների վարույթ։ Պավել Մանուկյանը հրաժարվել է ստորագրել և ցուցմունք տալ»,- ասել է նա. գրում է Aysor.am-ը։
Ավետիսյանի պաշտպան Մուշեղ Շուշանյանը հայտնեց, որ նրա դեմ առաջադրված մեղադրանքին ևս միացվել է 2015-ի ապրիլի 24-ին զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելը:
Ավելի վաղ «Սասնա ծռերի» անդամներին մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ Քր.օր.-ի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերել, իրացնել, պահել, փոխադրել):

Предъявленное двоим членам группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Варужану Аветисяну и Павлу Манукяну обвинение дополнено. Об этом 11-го августа сообщили их адвокаты.
Адвокат Павла Манукяна – Инесса Петросян отметила, что к обвинению ее подзащитного добавлена еще одна статья УК Армении – подготовка массовых беспорядков.
«Уголовное дело, возбужденное в Следственном комитете Армении по факту подготовки массовых беспорядков в местах проведения публичных мероприятий 24 апреля 2015, передано в производство следователей Специальной следственной службы. Павел Манукян отказался подписать и дать показания», – сказала она, передает Aysor.am .
Адвокат Варужана Аветисяна – Мушег Шушанян сообщил, что к обвинению Аветисяна прибавилось еще и обвинение в организации массовых беспорядков 24 апреля 2015-го года.
Ранее членам группы «Сасна црер» были предъявлены обвинения по п.1 ч.3 ст.219 (захват зданий и строений) и ч.3 ст.235 (незаконное ношение оружия) Уголовного кодекса Армении.