Վարչական քրեական դատարանը մերժեց «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանի եղբոր՝ ազատամարտիկ Արարատ Խանդոյանի կալանքի վերացման մասին վերաքննիչ բողոքի քննությունը:
«Դատարանը կայացրեց հերթական քաղաքական որոշումը: Սա ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ հայաստանյան դատարանները ինքնուրույն որոշում չեն կարող կայացնել»,- ասել է Խանդոյանի փաստաբան Արա Ղարագյոզյանը, գրում է Aysor.am-ը:
Արարատ Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 225 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով, այն է՝ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելը:

Апелляционный уголовный суд Армении отклонил апелляционную жалобу об отмене меры пресечения в виде ареста в отношении брата члена группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Араика Хандояна – Арарата Хандояна.
«Суд принял очередное политическое решение. Это в очередной раз доказало, что армянские суды не могут самостоятельно принимать решения», – сказал адвокат Хандояна – Ара Карагезян, передает Aysor.am.
Ранее сообщалось, что Арарату Хандояну предъявлено обвинение по признакам ч.2 ст.225 Уголовного кодекса Армении (участие в массовых беспорядках).