ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարել է պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են պաշտպանության նախարարի, ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալները, ՊՆ, ԶՈՒ, ԶՈՒ ԳՇ վարչությունների և առանձին բաժինների պետեր, հայտնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են զինված ուժերի պատրաստության, զորքերի մարտական և զորահավաքային պատրաստականության, զինանձնակազմի զգոնության ու կարգապահության, ինչպես նաև առաջադրվող մարտական խնդիրների կատարման արդյունավետության առավել բարձրացմանն առնչվող մի շարք հարցեր, որոնց վերաբերյալ հնչել են համապատասխան զեկույցներ, առկա բացթողումների շտկմանը միտված առաջարկություններ:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը` պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն անհրաժեշտ ցուցումներ է տվել առաջիկա անելիքների վերաբերյալ՝ նախանշելով առավելագույն ուշադրություն պահանջող աշխատանքային ուղղությունները:

11-го августа прошло рабочее совещание под председательством главы оборонного ведомства Сейрана Оганяна.
В совещании приняли участие заместители министра обороны, начальника Главного штаба ВС РА, начальники управлений и отделов.
Отмечается, что в ходе совещания обсуждался ряд вопросов, касающихся подготовки ВС, боевой и мобилизационной готовности войск, бдительности и дисциплины личного состава, а также повышения эффективности выполнения боевых задач, относительно которых прозвучали соответствующие доклады, предложения, нацеленные на исправление существующих упущений.
Подводя итоги совещания, министр обороны Армении дал необходимые указания относительно предстоящей работы, обозначив направления, требующие наибольшего внимания, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.