«Կոկա-կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունն իրականացրել է հերթական բնապահպանական և կայուն զարգացման նախագիծը, որի շրջանակում մաքրվել է Կոտայքի մարզի Աղվերանի շրջանում հոսող Դալար գետն ու 5.5 կմ մերձափնյա տարածքը:
«Հաջողակ բիզնես գործունեություն իրականացնելուց բացի, «Կոկա-կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը մշտապես կարևորում է բնապահպանությունն ու համայնքների կայուն զարգացումը: Նման մոտեցումը փորձում ենք տարածել նաև մեր աշխատակիցների, գործընկերների և հասարակության մեջ: Գետի և դրա շրջակայքի մաքրման այսօրվա նախաձեռնությունը տարիներ շարունակ իրականացվող մի շարք նախագծերից մեկն է: Հաջորդ նման ծրագիրը՝ համատեղ ծառատունկը, նախատեսում ենք իրականացնել աշնանը»,- նշեց «Կոկա-կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերության գլխավոր տնօրեն Սայյորա Այուպովան:
«Կոկա-կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերության երկարաժամկետ գործընկեր «Արտ Լանչ» ընկերության աշխատակիցները նույնպես մասնակցել են գետի մաքրմանը՝ մեծապես նպաստելով այս կարևոր ծրագրի հաջողությանը: Արդյունքում, մեկ օրվա ընթացքում թիմերը գետն ու դրա մերձափնյա տարածքը մաքրել են 220 պարկ աղբից:
«Բացի գետի շրջակայքից աղբը հավաքելուց՝ կարևորում ենք նաև մարդկանց մեջ շրջակա միջավայրը չաղտոտելու գաղափարի սերմանումը: Այս միջոցառումից հետո ոչ միայն չենք աղտոտի բնությունը, այլ նաև կարգելենք ուրիշներին» ասաց «Արտ Լանչ» ընկերության ներկայացուցիչ Բակուր Մելքոնյանը:
20-ամյա իր գործունեության ընթացքում «Կոկա-կոլա Հելլենիկ Արմենիա» Ընկերությունը մշտապես աշխատում է հայ հասարակության շրջանում բնապահպանական կայունության և ջրային ռեսուրսների պատասխանատու օգտագործման խնդիրը բարձրաձայնելու և իրազեկումն ընդլայնելու ուղղությամբ: Այս ոլորտում իրականցված մի շարք նախագծերից է նաև վերջերս ԱՄՆ ՄԶԳ-ի հետ համատեղ Հայանիստ համայնքում մեկնարկած լայնածավալ ծրագիրը, որն ուղղված է Արարատյան դաշտում ջրային ռեսուրսների պահպանությանն ու համայնքում ոռոգման համակարգի վերականգնմանը:

Компания «Кока-Кола Хелленик Ботлинг Кампни Армения» в рамках кампаний, направленных на устойчивое развитие и защиту окружающей среды, осуществила очередной проект, очистив реку Далар и набережную в 5.5 км в Котайской области Армении.
«Помимо осуществления удачной бизнес-деятельности, Компания «Кока-Кола Хелленик Армения» придает важное значение защите окружающей среды и устойчивому развитию общин. Мы пытаемся распространить данный подход также среди наших работников, партнеров и общества в целом. Очищение реки и набережной – один из проектов, которые осуществляются в течение многих лет. Следующим подобным проектом будет посадка деревьев, которую мы планируем осуществить осенью»,- отметила генеральный директор Компании «Кока-Кола Хелленик Армения» Сайора Аюпова.
Работники Компании «Арт Ланч», которая на протяжении длительного времени является партнером Компании «Кока-Кола Хелленик Армения», также приняли участие в очистке реки и набережной, тем самым внеся свой значимый вклад в эту важную миссию. В результате, в течение дня команды собрали 220 мешков мусора.
«Помимо сбора мусора, для нас также важно распространение среди населения той идеологии, согласно которой окружающую среду нужно беречь и не засорять. После этого проекта мы не только сами не будем засорять окружение, но и начнем запрещать другим это делать»,- отметил представитель компании «Арт Ланч» Бакур Мелконян.
На протяжении своей 20-летней деятельности Компания «Кока-Кола Хелленик Армения» всегда работает над информированиеми населения о проблемах экологической устойчивости и ответственного использования водных ресурсов.