Վերաքննիչ քրեական դատարանը որոշել է փոխել «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի խափանման միջոցը:
Կալանքի փոխարեն նա ազատ կարձակվի 1 մլն դրամ գրավի դիմաց: Խորհրդակցական սենյակից դուրս գալուց հետո այդ որոշումը հրապարակել է դատարանը, հայտնում է Panorama.am-ը:
Օգոստոսի 2-ին «Ժառանգություն» կուսակցության անդամ Հովսեփ Խուրշուդյանի, փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի ու կուսակցության անդամ, «Նոր Հայաստան» նախաձեռնության անդամ Դավիթ Սանասարյանը ձերբակալվել էին հուլիսի 29-ին Սարի թաղում «Սասնա ծռերին» աջակցող ցույցը ցրելուց հետո: Նրանց նկատմամբ դատարանը որպես խափանման միջոց էր ընտրել կալանավորումը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Հայաստանի ընդդիմադիր «Ժառանգություն» կուսակցությունը որոշում է կայացրել չմասնակցել երկրի ամբողջ տարածքում ընթացող ՏԻՄ ընտրություններին քանի դեռ կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը, մամուլի քարտուղար Դավիթ Սանասարյանը և քաղաքացիական հասարակության հետ կապերի պատասխանատու Հովսեփ Խուրշուդյանը, «շինծու մեղադրանքներով մնում են մինչդատական կալանքի տակ»: Այս մասին ասվում էր կուսակցության հայտարարության մեջ:

17 Август 2016 - 14:43 AMT
Арестованного по обвинению в организации массовых беспорядков заместителя председателя оппозиционной партии «Наследие» Армена Мартиросяна освободят под залог.
17-го августа Апелляционный суд разрешил применить залог в размере 1 млн. драмов (2.1 тыс. долларов США). Об этом на своей страничке в соцсети Facebook написал адвокат Гарик Малхасян, сообщает «Новости-Армения».
Заместитель председателя оппозиционной партии «Наследие» Армен Мартиросян 2 августа был арестован решением суда на два месяца.Мартиросян обвиняется по ч.1 ст.225 УК Армении (организация и участие в массовых беспорядках).В рамках данного уголовного дела арестованы также активисты Андриас Гукасян, Давид Санасарян и член партии «Наследие» Овсеп Хуршудян.Они были взяты под стражу после столкновений демонстрантов с полицией у захваченного здания полка патрульно-постовой службы.
Ранее омбудсмен Армении передал сведения об аресте оппозиционеров Армена Мартиросяна и Давида Санасаряна в генпрокуратуру Армении.
Сторонники вооруженной группы «Сасна црер», захватившей здание полка ППС в Ереване, 29 июля собрались на площади Свободы. После митинга они начали шествие в направлении улицы Хоренаци, примыкающей к зданию захваченного полка, однако на полпути свернули в сторону района Сари тах, где вскоре начались столкновения. Полицейские применили слезоточивый газ и звуковые гранаты. Полиция разогнала митинги, пострадали граждане, избиты журналисты. Пострадали 73 человека, 165 были подвергнуты приводу, 23 из них арестованы.