18 Օգոստոս 2016 - 12:48 AMT
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Պավել Մանուկյանը օգոստոսի 19-ին կվիրահատվի ոչ թե քաղաքացիական հիվանդանոցում, այլ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկում: Այդ մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում տեղեկացրել է Մանուկյանի փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանը, հայտնում է Panorama-ն:
Հուլիսի լույս 27-ի գիշերը ՊՊԾ գնդի տարածքում տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն, որի հետևանքով վիրավորվել է իրավապահներից մեկը, ինչպես և Պավել Մանուկյանն ու նրա որդի Արամը:Նրանք հուլիսի 26-ին տեղափոխել են «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն: Հայր և որդի Մանուկյանները հրազենային վնասվածքներ են ստացել ոտքերի շրջանում:
«Ես դեմ եմ, որ նա վիրահատվի դատապարտյալների հիվանդանոցում: Բայց նաև լսել եմ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Միքայել Մանուկյանի ելույթը, որն ասել է, որ այնտեղ կա վիրահատարան և իրենք կարող են այդտեղ անցկացնել վիրահատություն», -հավելել փաստաբանը:
ՊՊԾ գունդը գրաված «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Պավել Մանուկյանը դատարանը որոշումով երկու ամսով կալանավորվել է: Դատարանում Պավել Մանուկյանը հայտարարել է, որ չի ընդունում մեղքը: Նրա փաստաբան Ինեսա Պետրոսյանը դատարանի այս որոշումն ապօրինի է համարում:

Раненый лидер группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Павел Манукян 19-го августа будет прооперирован не в городской больнице, а в Уголовно-исполнительном учреждении (УИУ) «Больница для осужденных» Минюста Армении. Об этом сообщила журналистам адвокат Павла Манукяна Инесса Петросян.
«Я против того, чтобы он был прооперирован в больнице для осужденных. Но я также слышала выступление исполнительного директора ереванского медицинского центра «Эребуни» Микаела Манукяна, который отмечал, что в УИУ есть операционная и они могут проводить операцию там», – добавила адвокат, передает Panorama.am.
11-го августа адвокат Павла и Арама Манукянов сообщила, что предъявленное двоим членам группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Варужану Аветисяну и Павлу Манукяну дополнено обвинение о подготовке массовых беспорядков.