ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հանդես է եկել շարժական կապի բաժանորդներին հասարակական վայրերում Wi-Fi ինտերնետ կապի հասանելիությամբ ապահովելու հերթական նախաձեռնությամբ: Փորձնական ծրագրի առաջին փուլն ընդգրկում է Երևանի ամենամարդաշատ վայրերից մեկը՝ Վ. Սարգսյան փողոցին հարակից տարածքները՝ Հանրապետության հրապարակից մինչև Ս. Շահումյանի հրապարակ:
Անվճար Wi-Fi ինտերնետից առանց հավելավճարների կկարողանան օգտվել ոչ միայն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի, այլև շարժական կապի հայաստանյան այլ օպերատորների բաժանորդները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կունենան անսահմանափակ ինտերնետի լիարժեք հասանելիություն, պարզապես ուղարկելով *252# USSD հրահանգը՝ դեպի համակարգ մուտքի PIN-կոդը ստանալու համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ տվյալների փոխանցման ծառայություններից օգտվող բաժանորդները կստանան մինչև 5 Մբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետ, իսկ տվյալների փոխանցման ծառայություններից չօգտվող բաժանորդները՝ 512 Կբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետ, ինչը միանգամայն բավարար արագություն է շարժական կապից հարմարավետ օգտվելու համար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդ չհանդիսացող անձանց համար ինտերնետ հասանելիությունը կսահմանափակվի վեբ-կայքեր դիտելու հնարավորությամբ, իսկ նախքան ինտերնետին միանալը նրանց կցուցադրվի կարճ հոլովակ կամ գովազդային բաներ (banner):
«Անվճար Wi-Fi կապի հասանելիությունն ունի մի շարք առավելություններ: Նրանք, ովքեր օգտվում են ինտերնետից հանգստի, ժամանցի կամ բիզնես նպատակներով, անշուշտ, կգնահատեն անվճար ինտերնետ ունենալու այս հնարավորությունը: Ծրագիրը նախատեսված է նաև Երևան այցելողների համար, ովքեր մայրաքաղաքի մշակութային կենտրոնով զբոսնելիս կկարողանան օգտվել անվճար անսահմանափակ ինտերնետից: Հանրապետության հրապարակին հարակից տարածքներում անվճար Wi-Fi գոտու ստեղծումը տրամաբանական շարունակությունն է մինչ այժմ իրականացված նախագծերի, որոնց շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ինտերնետ հասանելիություն է ապահովել Երևանի մի շարք թանգարաններում և գրադարաններում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:

VivaCell-MTS announced Thursday, August 18 it has come up with another initiative aimed at providing mobile subscribers with access to WiFi Internet in public areas.
The first phase of the pilot project covers one of the most saturated areas of Yerevan adjacent to central Vazgen Sargsyan street that stretches from the Republic Square down to the Shahumyan Square.
Free Wi-Fi will be available without any additional charges to both subscribers and non-subscribers of VivaCell-MTS.
VivaCell-MTS subscribers will benefit from unlimited access to Internet by simply dialing USSD *252# and getting the PIN code required for access.
VivaCell-MTS data users will get access to the Internet with a speed of up to 5 Mb/s while non-data users will get access with a speed of only 512 kb/s which is enough for comfortable browsing.
Non-VivaCell-MTS subscribers will be limited to browsing websites only and will first be exposed to a short advertisement video or a banner before getting connected to the Internet.
“Free of charge Wi-Fi connectivity provides several advantages: for those who use the Internet for leisure, entertainment and business this is a tangible benefit, of course. It’s also a benefit for the visitors of Yerevan, who will have free and unlimited access to the Internet while walking in the city center. Providing free WiFi in the Republic Square is the natural extension of the projects, in the framework of which numerous museums and libraries of Armenia's capital have been provided with free Wi-Fi connectivity by VivaCell-MTS,” General Manager Ralph Yirikian said.