20 Օգոստոս 2016 - 08:18 AMT
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ Վանաձոր քաղաքում ապօրինի ծառահատման դեպքի առթիվ:
2016թ. օգոստոսի 17-ին ահազանգ է ստացվել, որ Վանաձոր քաղաքի Տ.Մեծ փողոցում ապօրինի հատվել է փշատերև 6 հատ ծառ՝ պատճառելով զգալի չափերի վնաս:
Դեպքի առթիվ 2016 թվականի օգոստոսի 19-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 296-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Կատարվում է նախաքննություն: Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքների բազմակողմանի, օբյեկտիվ և լրիվ քննությունն ապահովելու համար:
Հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին միջոցներ ձեռնարկել՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձի (անձանց) ինքնությունը պարզելու և վարույթն իրականացնող մարմնին ներկայացնելու ուղղությամբ, հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:

20 Август 2016 - 12:27 AMT
Следственное управление Следственного комитета Армении по Лорийской области РА возбудило уголовное дело по факту незаконной вырубки деревьев в городе Ванадзор.
«17 августа поступило сообщение о том, что на улице Тигран Мец города Ванадзор незаконно вырублены 6 хвойных деревьев, флоре нанесен значительный ущерб», – говорится в сообщении пресс-служба СК РА.
Следственным управлением Следственного комитета РА по Лорийской области 19 августа по данному факту было возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 296 (Незаконная порубка леса, повреждение до степени прекращения роста деревьев, кустарников, не входящих в лесной фонд или запрещенных к порубке растительного покрова, считающегося государственной собственностью, если эти действия причинили крупный ущерб) Уголовного кодекса РА. Ведется предварительное следствие.
Отмечается, что предпринимаются необходимые следственные и процессуальные мероприятия, направленные на обеспечение всестороннего, полного и объективного расследования обстоятельств инцидента.
Полиции РА дано поручение принять меры для установления личности предполагаемого преступника или преступников и обеспечения их явки в орган, осуществляющий производство.