System of a Down խմբի մենակատար, հայտնի երաժիշտ և երագահան Սերժ Թանկյանը հայտարարել է, որ ավարտել է աշխատանքը Հայոց ցեղասպանութան մասին «Խոստում» ֆիլմի համար երգի վրա:
«Շատ երջանիկ եմ, որ ավարտեցի այս հիանալի երգը, որի վրա Authentic Light Orchestra-ից իմ ընկերների հետ աշխատել եմ «Խոստում» ֆիլմի համար»,-գրել է Թանկյանն իր Ինսթագրամում:
Ֆիլմի նկարահանման աշխատանքները ֆինանսավորում են 2015-ի հունիսին մահացած ամերիկահայ գործարար և բարերար Քըրք Քըրքորյանի միջոցներով: Այն պատմում է սիրային եռանկյունու մասին` իրադարձությունները տեղի են ունենում Ցեղասպանության տարիներին:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ֆիլմի պրեմիերան կկայանա 2016 թվականի դեկտեմբերին:
Կինոկտավի ռեժիսորն է 2012 թվականին լավագույն կարճամետրաժ ֆիլմի համար «Օսկարի» արժանացած և Ռուանդայի ցեղասպանության մասին պատմող «Հոթել Ռուանդա» ֆիլմի հեղինակ Թերի Ջորջը: Դերասանների թվում են Քրիսթիան Բեյլն, Օսկար Այզեքը, Ջեյմս Քրոմվելն ու Ժան Ռենոն:
Ֆիլմը նկարահանում է Survival Pictures կինոընկերությունը, որը ղեկավարում են Էրիկ Էսրաիլյանը և Էնթոնի Մանդեկիչը: Քրքրոյանի Tracinda Corporation-ը ֆինանսավորում է կինոընկերությանը` ինչպես այս, այնպես էլ մյուս կինոնախագծերի դեպքում: Քըրքորյանի իրավաբան Պատրիշա Գլեյզերը պատմել է, որ Survival Pictures-ը ծնվել է գործարարի անհագ ցանկությունից` պատմել ու ներկայացնել ոգեշնչող մարդկային պատմություններ ամբողջ աշխարհի հանդիսատեսին: Նա ասել է նաև, որ Քըրքորյանը շատ վաղուց երազում էր անձամբ մասնակցել ֆիլմի ստեղծման և դերասանական կազմի ընտրության աշխատանքներին:
Ընթերցեք նաև. Ցեղասպանության մասին Քըրքորյանի ֆինանսավորված ֆիլմը մեծ էկրան կբարձրանա 2016-ի դեկտեմբերին

Frontman of the rock band “System of a Down,” songwriter Serj Tankian announced on Tuesday, August 22 he has finished composing a song for the Armenian Genocide-themed movie “The Promise”.
“I am really excited to have finished a beautiful song I did with my friends the Authentic Light Orchestra for @thepromisefilm [“The Promise”] soundtrack,” Tamkian said in an Instagram post.
The film, which hails from award-winning director of “Hotel Rwanda,” Terry George, stars Golden Globe winner Oscar Issac, Academy Award winning actor Christian Bale and Charlotte Le Bon in the lead.
A poster Tankian shared on his social media page showed that “The Promise”, produced by Kirk Kerkorian’s Survival Pictures will have its world premiere at the Toronto International Film Festival on September 11.
Film synopsis on the TIIF website reads: “Michael, a humble Armenian apothecary, leaves his village to study medicine in cosmopolitan Constantinople. Chris, an American photojournalist who has come to the country to partly cover the geopolitics, is in a relationship with the talented Ana, a Paris-educated, Armenian artist. When Michael meets Ana, their shared heritage sparks an attraction that explodes into a romantic rivalry between the two men. After the Turks join the war on the German side, the Ottoman Empire turns violently against its own ethnic minorities. Despite their conflicts, everyone must find a way to survive — even as monumental events envelope their lives.”
The film, which also stars Charlotte Le Bon, James Cromwell, Marwan Kenzari, Jean Reno, Shohreh Aghdashloo and Angela Sarafyan, among others, completed shooting in Europe last fall and is in post-production.