Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գրանցել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ, կալանավորված Արայիկ Խանդոյանի թեկնածությունը Ծաղկահովիտ համայնքի ղեկավարի ընտրություններում, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Որպես «Միայնակ գայլ» հայտնի ազատամարտիկ Խանդոյանի մրցակիցներն են գործող գյուղապետ, իշխող Հանրապետական կուսակցությունը ներկայացնող Երվանդ Խաչատրյանը, անկուսակցական Նորայր Հակոբյանը և նրա եղբայր, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ Աշոտ Հակոբյանը: Վերջինս, սակայն, Խանդոյանի գրանցվելուն պես, ինչպես նախապես հայտարարել էր, հանել է թեկնածությունը:
Արագածոտնի մարզի Ծաղկահովիտ համայնքում ընտրությունները տեղի են ունենալու սեպտեմբերի 18-ին:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ «Սասնա ծռեռ» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանի պաշտպան Արայիկ Պապիկյանը ստացել է լիազորագիր, որով Ծաղկահովիտ համայնքի ՏԻՄ ընտրություններում Արայիկ Խանդոյանի վստահված անձը կկազմակերպի նրա թեկնածության առաջադրումը:
Արայիկ Խանդոյանը մեղադրվոււմ է ՀՀ քրեական օրենսգքրի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերել, իրացնել, պահել, փոխադրել):

25 Август 2016 - 09:17 AMT
ЦИК Армении зарегистрировал находящегося под арестом члена вооруженной группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Араика Хандояна в качестве кандидата на выборах руководителя сельской общины Цахкаовита на предстоящих выборах, сообщает радио «Азатутюн»
Соперниками Хандояна(Известным под прозвищем – Одинокий волк – ред.) на выборах станут действующий глава сельской администрации, представитель правящей Республиканской партии Армении Ерванд Хачатрян и беспартийный Норайр Акопян. Еще одним кандидатом был брат Норайра Акопяна – Ашот Акопян (из партии «Процветающая Армения»), однако он снял свою кандидатуру в пользу Хандояна.
Выборы в органы местного самоуправления в ряде областей Армении (в том числе в селе Цахкаовит) пройдут 18-го сентября.
Ранее сообщалось, чтоУголовно-исправительное учреждение заверило доверенность о выдвижении кандидатуры члена группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Араика Хандояна на выборах в органы самоуправления в Цахкаовите и передало бланк его адвокату Араику Папикяну.