25 Օգոստոս 2016 - 10:49 AMT
ՀՀ վերաքննիչ դատարանը մերժել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արամ Հակոբյանի պաշտպան Տիգրան Եգորյանի՝ իր պաշտպանյալի կալանքը վերացնելու վերաբերյալ միջնորդությունը, հայտնում է Aysor.am-ը:
Անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչ հիմնավորմամբ է բողոքը մերժվել, Տ.Եգորյանը պատասխանել է. «Ձեզ թվում է ես կարո՞ղ եմ պատասխանել այդ հարցին: Երեկ երեկոյան մեզ ծանուցել են, որ բողոքը մերժվել է: Ես դեռ որոշումը չեմ կարդացել, չգիտեմ մեջն ինչ է գրված, բայց չեմ կարծում, որ ինչ-որ լուրջ հիմնավորում պիտի գրված լինի», – ասել է Տ.Եգորյանը:
Նա նշել է նաև, որ Արամ Հակոբյանի գործով պատրասվում է դիմել Վճռաբեկ դատարան:
Արամ Հակոբյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 219-րդ հոդված 3-րդ մասի 1-ին կետով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Կազմակերպված խմբի կողմից՝ ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը):

25 Август 2016 - 10:30 AMT
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил жалобу адвоката члена захватившей в июле полк ППС в Ереване вооруженной группы «Сасна црер» Арама Акопяна об изменении меры пресечения в виде двухмесячного ареста. Об этом сообщил адвокат Акопяна Тигран Егорян, передает Aysor.am.
На вопрос о причинах отказа, адвокат ответил: «Вам кажется, я могу ответить на этот вопрос? Вчера вечером нам позвонили и сказали, что жалоба отклонена. Я еще не читал решения, не знаю, что там написано, но не думаю, что есть серьезное обоснование».
Он также отметил, что намерен обратиться в Кассационный суд.
Арам Акопян обвиненяется по п.1 ч.3 ст. 219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и ч.3 ст. 235 (незаконное приобретение, сбыт, хранение, перевозка оружия, боеприпасов) УК РА.
Читайте также:ЦИК Армении зарегистрировал кандидатуру Араика Хандояна на выборах в органы местного самоуправления