25 Օգոստոս 2016 - 13:21 AMT
Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանի («Միայնակ Գայլ») կալանքի դեմ բողոքի քննության միջնորդությունը, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Ես 2 միջնորդություն էի ներկայացրել՝ կալանքը որպես խափանման միջոց փոխելու կամ գրավը որպես այլընտրանքային միջոց կիրառելու մասին: Սակայն 2 դեպքում էլ դատարանը հաշվի չառավ պաշտպանական կողմի ներկայացրած միջնորդությունները»,-լրագրողների հետ զրույցում ասել է Արայիկ Խանդոյանի փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը:
Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235 հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերել, իրացնել, պահել, փոխադրել):
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը գրանցել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ, կալանավորված Արայիկ Խանդոյանի թեկնածությունը Ծաղկահովիտ համայնքի ղեկավարի ընտրություններում:

25 Август 2016 - 13:39 AMT
Апелляционный уголовный суд Армении отклонил рассмотрение ходатайства об изменении меры пресечения в отношении члена группы «Сасна црер» Араика Хандояна (Одинокий волк), участвовашего в июльском захвате здания полка ППС в Ереване, пишетAysor.am.
«Я представил два ходатайства – об изменении ареста в качестве меры пресечения и применения залога в качестве альтернативной меры. Однако в обоих случаях суд не учел представленные защитой ходатайства», – заявил в беседе с журналистами адвокат Араика Хандояна – Араик Папикян.
Араику Хандояну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.218 (захват заложника) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.
Ранее стало известно, что ЦИК Армении зарегистрировал находящегося под арестом члена вооруженной группы «Сасна црер» Араика Хандояна в качестве кандидата на выборах руководителя сельской общины Цахкаовита на предстоящих выборах.