26 Օգոստոս 2016 - 13:29 AMT
Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ, Սարի թաղի բախումների գործով մեղադրյալ Գարիկ Առուստամյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքի մասին առաջին ատյանի դատարանի որոշումը բեկանվել է։ Այդ մասին ասել է Առուստամյանի փաստաբան Զորայր Հարությունյանը, հայտնում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Փաստաբանը փոխանցել է, որ իր պաշտպանյալը շարունակում է մեղադրյալի կարգավիճակում մնալ, սակայն՝ ազատության մեջ։
Գարիկ Առուստամյանը ձերբակալվել էր հուլիսի 29-ի դեպքերից հետո, երբ ոստիկանությունը ցրեց Սարի թաղում ի պաշտպանություն «Սասնա ծռերի» իրականացվող ցույցը։ Ավելի ուշ նա զանգվածային անկարգություններ կազմակերպելու և բռնություն կիրառելու մեղադրանքներով կալանվել էր:

Апелляционный суд Армении 26 августа отменил решение суда первой инстанции об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении Гарика Арустамяна, обвиняемого по делу о столкновениях в ереванском районе Сари тах, примыкающем к захваченному в июле зданию полка ППС Полиции.
Адвокат Арустамяна Зорайр Арутюнян сообщил, что его подзащитный останется в статусе обвиняемого, однако уже на свободе, передает радио «Азатутюн».
Гарик Арустамян был задержан после событий 29 июля, когда полиция с применением спецсредств разогнала акцию протеста в поддержку вооруженной группы «Сасна црер» в Сари Тахе. Позже по обвинению в организации массовых беспорядков и применении насилия он был арестован.