ՄԼՍ-ի 27-րդ տուրում «Ռեալ Սոլթ-Լեյքը» սեփական հարկի տակ 2:1 հաշվով հաղթել է «Կոլորադո Ռեպիդսին», հայտնում է Armfootball-ը:
Ընդ որում խաղի ընթացքում ՌՍԼ-ն պարտվում էր 0:1 հաշվով: ՌՍԼ-ի կազմում դուբլ է ձևակերպել Հայաստանի հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը` նա գոլեր է խփել 39-րդ և 48-րդ րոպեներին:
57-րդ րոպեին Մովսիսյանը կարող էր հեթ-տրիկ ձևակերպել, սակայն չկարողացավ իրացնել իր վաստակած 11 մետրանոցը:
ՌՍԼ-ն 43 միավորով կիսում է 2-3-րդ տեղերը: Հաջորդ խաղը նրանք կանցկացնեն սեպտեմբերի 8-ին, սեփական հարկի տակ մրցելով «Լոս-Անջելես Գելեքսիի» հետ:
Հունիսին Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի նախկին հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը «Ռեալ Սոլթ Լեյք» թիմի կազմում ճանաչվել էր MLS լավագույն ֆուտբոլիստը:
2016-ի հունվարին Մոսկվայի «Սպարտակը» և ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյքը» համաձայնության են եկել Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանի MLS ակումբ (Ֆուտբոլի գլխավոր լիգա) տեղափոխվելու մասին` վարձակալության հիմունքներով: 2016-ի հունվարից ամերիկյան ակումբն իրավունք ունի գնել նրան: Մովսիսյանն այլևս չի մասնակցում Հայաստանի հավաքականի խաղերին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագհ Ռուբեն Հայրապետյանի հետ տարաձայնությունների պատճառով: «Սպարտակի» գլխավոր մարզիչ Դմիտրի Ալենիչևն իր հերթին մայիսին հայտարարել էր, որ Մովսիսյանն իր ամբողջ ներուժով չէր խաղում հավաքականի կազմում:

В 27-ом туре чемпионата MLS «Реал Солт-Лейк» в родных стенах встречался с «Колорадо Рэпидсом» и одержал победу со счетом 2:1. Причем, по ходу встречи хозяева поля уступали – 0:1, пишет Armfootball.
Дубль оформил армянский форвард Юра Мовсисян, поразивший ворота соперника на 39-ой и 48-ой минутах. На 57-ой минуте он мог сделать хет-трик, но не реализовал пенальти, который сам же и заработал.
Набрав 43 очка, дружина Джеффрея Кассара в Восточной конференции делит 2-3 места. Следующий поединок она проведет 8 сентября дома с «Лос-Анджелес Гэлакси».
Экс-нападающий сборной Армении по футболу Юра Мовсисян в составе «Реал Солт-Лейк»признан лучшим игроком MLS в июне.
Юра Мовсисян перешел в американский клуб из московского «Спартак» на правах аренды с возможностью выкупа игрока с января 2016 года. Мовсисян перестал выступать за сборную Армении из-за конфликта с президентом Федерации футбола Армении Рубеном Айрапетяном.