29 Օգոստոս 2016 - 08:40 AMT
Եվս երկու անձի մեղադրանքներ են առաջադրվել՝ Սարի թաղում լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու համար:
2016թ. հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը Երևան քաղաքի Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի վերաբերյալ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում իրականացված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքում երկու անձանց ևս մեղադրանքներ են առաջադրվել:
Քաղաքացիներ Ա. Տ.-ին և Ֆ. Ս.-ին մեղադրանքներ են առաջադրվել՝ 2016թ. հուլիսի 29-ի լույս 30-ի գիշերը Երևան քաղաքի Սարի թաղում տեղի ունեցած դեպքերի ընթացքում լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու համար: Վերջիններիս նկատմամբ ընտրվել է անազատության մեջ պահելու հետ չկապված խափանման միջոց:
Նույն քրեական գործի նախաքննության ընթացքում արդեն 6 անձանց տարբեր մեղադրանքներ են առաջադրվել առերևույթ հանցագործություններ կատարելու, այդ թվում՝ լրագրողների մասնագիտական օրինական գործունեությանը խոչընդոտելու համար:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ, Սարի թաղի բախումների գործով մեղադրյալ Գարիկ Առուստամյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքի մասին առաջին ատյանի դատարանի որոշումը բեկանվել է։

29 Август 2016 - 10:03 AMT
В ходе предварительного следствия по расследуемому в Специальной следственной службе (ССС) Армении уголовному делу, возбужденному в связи с инцидентами, имевшими место в ночь на 30 июля в еревяанском районе Сари тах близ захваченного здания полка ППС Полиции, обвинения предъявлены еще двум лицам.
Гражданам А.Т. и Ф.С. предъявлены обвинения за воспрепятствование законной профессиональной деятельности журналистов в ходе событий в ночь на 30 июля в районе Сари тах. В их отношении избрана мера пресечения, не связанная с содержанием под стражей, сообщает пресс-центр Специальной следственной службы Армении.
Ранее в отношении А.Т. и Ф.С. было возбуждено уголовное преследование. В рамках того же уголовного дела уже 6 лицам предъявлены различные обвинения, в том числеза воспрепятствование законной профессиональной деятельности журналистов в ходе инцидентов в районе Сари тах.
Предварительное следствие по уголовному делу продолжается.
Ранее стало известно, что Апелляционный суд Армении 26 августа отменил решение суда первой инстанции об избрании ареста в качестве меры пресечения в отношении Гарика Арустамяна, обвиняемого по делу о столкновениях в ереванском районе Сари тах.