2 Սեպտեմբեր 2016 - 13:59 AMT
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Արամ Մանուկյանը և Աշոտ Պետրոսյանը, ովքեր օգոստոսի 31-ին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում վիրահատվել էին, սեպտեմբերի 2-ին հենակների օգնությամբ քայլել են: Այդ մասին տեղեկացրել է «Էրեբունի» ԲԿ-ի գործադիր տնօրեն Միքայել Մանուկյանը, գրում է Panorama.am-ը:
«Նրանց երկուսի վիճակը բավարար է: Հետվիրահատական շրջանից գոհ եմ, որևէ խնդիր չկա: Այսօր կանգնեցրել, քայլեցրել ենք հենակների օգնությամբ: Սպասում ենք մի քիչ էլ լավանան, նոր տեղափոխեն», -ասել է Մանուկյանը:
Նրա խոսքով, հավանաբար սեպտեմբերի 3-ին կամ 4-ին Մանուկյանն ու Պետրոսյանը կտեղափոխվեն «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկ:

Содержавшиеся в уголовно-исполнительном учреждении «Больница для осужденных» министерства юстиции Армении раненые участники группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Арам Манукян и Ашот Петросян, которые 29-го августа были переведены в ереванский медцентр «Эребуни» и прооперированы, сегодня (2-го августа – ред.) уже сделали первые шаги с помощью костылей. Об этом сообщил исполнительный директор медцентра «Эребуни» Микаел Манукян.
«Состояние здоровья обоих удовлетворительное. Я доволен послеоперационным периодом, никаких проблем нет. Сегодня мы помогли им встать и походить с помощью костылей. Ждем, когда они еще немного оправятся, потом только их переведут обратно», – сказал Манукян, отметив, что пациенты могут вернуться в УИУ «Больница для осужденных» завтра или послезавтра (3-4-го августа), передает Panorama.am.