Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը բաց կթողնի սեպտեմբերի 4-ին Կոպենհագենի «Պարկեն» մարզադաշտում կայանալիք Դանիա-Հայաստան հանդիպումը։ Այս մասին տեղեկացրել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Օգոստոսի 31-ին կայացած Չեխիա-Հայաստան հանդիպման ժամանակ Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը վնասվածք ստացավ, որի հետևանքով չկարողացավ շարունակել հանդիպումը։
Ֆեդերացիան տեղեկացնում է, որ Մխիթարյանը բժշկական հետազոտություն է անցել Չեխիայի Մլադա Բոլեսլավ քաղաքի կլինիկաներից մեկում։ «Ցավոք, արդյունքները հուսադրող չեն։ Մխիթարյանի մոտ հայտնաբերվել է ձախ ազդրի մկանի ստորին երրորդականի սալջարդ», – ասված է հաղորդագրությունում։
Նշվում է, որ այսպիսի վնասվածքների ապաքինման համար սովորաբար պահանջվում է մեկ շաբաթից մինչև 10 օր, ինչը նշանակում է, որ Հենրիխ Մխիթարյանը բաց կթողնի սեպտեմբերի 4-ին կայանալիք Դանիա-Հայաստան հանդիպումը։

Manchester United newbie, midfielder and captain of the Armenian national team Henrikh Mkhitaryan will miss the country's World Cup qualifier against Denmark on Sunday, September 4 after coming off at half time during their friendly with Czech Republic on Wednesday night.
The Armenia international had a collision with Marek Sukhy and was withdrawn during the interval, which sparked concern regarding a serious injury.
After Mkhitaryan passed a medical check-up at a hospital in the Czech Republic, Armenia's football federation said the results were not encouraging.
According to the federation, a week or 10 days are necessary for his recovery which means Mkhitaryan will miss the Denmark-Armenia match.