Facebook սոցիալական ցանցի հիմնադիր Մարկ Ցուկերբերգը չի ծրագրում միավորել WhatsApp-ը և Messenger-ը մեկ արտադրանքի մեջ:
Սոցկայքի հիմնադիրը գտնում է, որ սերվերները նախատեսված են շփման տարբեր ձևերի համար: Ցուկերբերգի կարծիքով՝ WhatsApp-ն օգտգագործվում է հարազատների հետ շփման համար, իսկ Messenger-ը օգտատերերը նախատեսում են օգտագործել ծանոթների հետ կապի համար, «Գազետա.ռու»-ին հղումով գրում է Panorama.am-ը:
«Դուք շատ մտերիմ չեք նրանց հետ, չգիտեք նրանց հեռախոսահամարները, այդ պատճառով էլ չեք շփվում WhatsApp-ով, բայց նրանց ծննդյան օրը ցանկանում եք շնորհավորել և հարցնել ինչպես են գործերը»,-պարզաբանել է Ցուկերբերգը:
Օգոստոսի 25-ին սմարթֆոնների համար նախատեսված հայտնի WhatsApp ծառայությունը հայտարարել է, որ Facebook սոցցանցին կփոխանցի իր օգտատերերի հեռախոսահամարները:Դա նշանակում է, որ WhatsApp-ի օգտատերերը շուտով կկարողանան առավել թիրախային գովազդ տեսնել Facebook-ում, բայց ոչ հաղորդագրությունների փոխանակման բուն ծառայությունում: Այդ քայլը կարելի է գնահատել որպես փոքր, բայց զգալի տեղաշարժ WhatsApp-ի գաղտնիության քաղաքականության մեջ, որը մշտապես խոստանում է պաշտպանել իր ավելի քան 1 մլրդ օգտատերերի մասնավոր կյանքը:

3 Сентябрь 2016 - 07:26 AMT
Глава социальной сети Facebook Марк Цукерберг не намерен объединять мессенджеры WhatsApp (принадлежит Facebook) и Messenger в один продукт.
Создатель соцсети считает, что сервисы предназначены для разных видов общения. По мнению Цукерберга, WhatsApp используется для коммуникации с близкими, в то время как Messenger пользователи предпочитают для контакта со знакомыми.
«Вы не слишком близки с ними, не знаете их номера телефона, поэтому не общаетесь с ними по WhatsApp. Но в их день рождения вам хочется их поздравить и спросить, как дела», — поясняет глава Facebook.
«Я считаю, правильно, чтобы они работали раздельно», — подчеркнул Цукерберг во время поездки в Нигерию, передает Gazeta.ru.
Ранее сообщалось, что известный мессенджер для смартфонов WhatsApp заявил о том, что будет делиться информацией о номерах телефонов своих пользователей с социальной сетью Facebook. Это означает, что пользователи WhatsApp вскоре могут начать видеть более целевую рекламу на Facebook, но не в самой службе обмена сообщениями.