2016 թվականի առաջին կիսամյակում Հայաստանից դեպի Վրաստան է արտահանվել 24.7 մլն խորանարդ մետր գազ: Պետեկամուտների կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն, գազի ընդհանուր արժեքը կազմել է մոտ $6.2 մլն:
Ստացվում է, որ Վրաստանը ՀՀ-ից 1000 խորհանարդ մետր գազը գնում է մոտ $250-ով:
Իրանի նավթի նախարարության Ազգային գազի արտահանման ընկերության տնօրեն Ալի Ռեզա Քամելին 2016-ի հունվարին հայտարարել է, թե նախատեսվում է տարեկան Իրանից Վրաստան արտահանել մինչև 500 միլիոն խորանարդ մետր գազ: Իրանն ու Վրաստանը նախնական պայմանավորվածության են եկել իրանական գազը Հայաստանի տարածքով Վրաստան արտահանելու հարցում:
Բարձրաստիճան պաշտոնյան ընդգծել է, որ պայմանավորվածությունը երկարաժամկետ է, սակայն որևէ այլ մանրամասն չի նշել, այդ թվում՝ թե իրանական գազի հազար խորանարդ մետրի դիմաց վրացական կողմը որքան է վճարելու:

5 Сентябрь 2016 - 11:08 AMT
В первой половине 2016 года из Армении в Грузию было экспортировано 24,7 млн куб. метров газа. Согласно данным, опубликованным Государственным комитетом по доходам РА, общая стоимость газа составила около $6.2 млн.
Получается, что Грузия приобретает у Армении 1000 куб. м газа примерно за $250.
Директор Национальной компании по экспорту газа Министерства нефти Ирана Али Реза Камели в январе 2016 года заявил, что Иран и Грузия достигли предварительной договоренности по вопросу экспорта иранского газа в Грузию через территорию Армении.Камели сказал, что планируется ежегодно экспортировать в Грузию до 500 млн кубических метров газа.
Высокопоставленный чиновник подчеркнул, что договоренность является долгосрочной, однако каких-либо деталей не сообщил, в том числе и о том, сколько будет платить грузинская сторона за 1000 кубометров иранского газа.