«Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Արամ Մանուկյանը և Աշոտ Պետրոսյանը, որոնք «Էրեբունի» ԲԿ-ում վիրահատվել էին, սեպտեմբերի 5-ին տեղափոխվել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ, հայտնում է Panorama.am-ը:
«Էրեբունի» ԲԿ-ի դիմաց հավաքված անձանց գեղանկարիչ Աշոտ Պետրոսյանը հորդորել է իրենց մասին չմտածել-մտահոգվել և ասել է, որ «Դատապարտյալների հիվանդանոց»-ում պայմանները «շատ լավ են, վերաբերմունքը՝ ընտիր»:
Ի դեպ, այսօր նրա 50-ամյակն է, և մարդիկ շնորհավորեցին Պետրոսյանին: «Մեր մասին թող չողբան, լաց լինեն, այլ գործ անեն», -ասել է Պետրոսյանը, որին պատգարակով մոտեցրել են շտապ օգնության մեքենային և տեղափոխել «Դատապարտյալների հիվանդանոց»:
Նույն կերպ տեղափոխել են նաև Արամ Մանուկյանին՝ Պավել Մանուկյանի որդուն: Իր որպիսության մասին հարցերին նա կարողացավ պատասխանել, որ լավ է: Ավելացրեց, թե իրենց պայքարը չի ավարտվել:
«Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Արամ Մանուկյանը և Աշտո Պետրոսյանը օգոստոսի 31-ին «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում վիրահատվել էին և հենակների օգնությամբ կարողացել էին մի քանի քայլ կատարել:

5 Сентябрь 2016 - 13:32 AMT
Члены захватившей в июле полк ППС в Ереване вооруженной группы «Сасна црер» Арам Манукян и Ашот Петросян, которые были прооперированы в МЦ «Эребуни», 5 сентября переведены в УИУ «Больница для заключенных», передает Panorama.am.
Собравшихся перед медцентром «Эребуни» людей художник Ашот Петросян призвал не беспокоится за них и отметил, что в УИУ«Больница для заключенных» условия «хорошие, отношение – прекрасное».
5 сентября Петросян отмечает день рождения, люди поздравили его.
«Не надо оплакивать нас, лучше заниматься делом», – сказал Петросян, которого на носликах перенесли в машину скорой помощи и отвезли в УИУ «Больница для заключенных».
Также перевезли и сына лидера «Сасна црер» Павла Манукяна – Арама Манукяна. На вопросы о своем самочувствии Манукян ответил, что ему лучше. Он также добавил, что их борьба не окончена.