«Սասնա ծռեր» զինված խմբավորման անդամ Սմբատ Բարսեղյանն արդեն 6 օր է ինչ հացադուլ է հայտարարել: Տեղեկությունը հաստատել են Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից:
Սմբատ Բարսեղյանը սեպտեմբերի 1-ից պահանջում է «Սասնա ծռեր» խմբի հրազենային վիրավորում ստացած մյուս անդամներին տեղափոխել քաղաքացիական հիվանդանոց: Բարսեղյանի փաստաբան Հայկ Ալումյանը հայտնել է, որ սեպտեմբերի 6-ին տեսակցելու է իր վստահորդի հետ ու փորձելու ճշտել, թե կոնկրետ որ վիրավորներին նկատի ունի Բարսեղյանը, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Արդարադատության նախարարության քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից փոխանցել են՝ Սմբատ Բարսեղյանի առողջական վիճակը բավարար է:
Կարդացեք նաև՝ «Սասնա ծռերից» Արամ Մանուկյանը և Աշոտ Պետրոսյանը տեղափոխվել են «Դատապարտյալների հիվանդանոց»

6 Сентябрь 2016 - 08:32 AMT
Член захватившей полк ППС в Ереване вооруженной группы «Сасна црер» Смбат Барсегян уже 6 дней, как объявил голодовку. Эту информацию подтвердили в пресс-службе Уголовно-исполнительного управления Министерства юстиции Армении.
Смбат Барсегян с 1 сентября требует перевести других членов группы «Сасна црер», получивших огнестрельные ранения, в городскую больницу.
Адвокат Барсегяна Айк Алумян сказал, что 6 сентября навестит своего подзащитного и попытается уточнить, каких конкретно раненых имеет в виду Барсегян, передает Радио Азатутюн.
В пресс-службе Уголовно-исполнительного управления сообщили, что состояние здоровья Смбата Барсегяна удовлетворительное.
Читайте также:Членов «Сасна црер» Арама Манукяна и Ашота Петросяна перевезли в УИУ «Больница для заключенных»